Iekšlietu ministrs tiksies ar uz Kosovu nosūtītajiem robežsargiem un policistiem

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš un Valsts policijas un Valsts robežsardzes vadība piektdien, 10.oktobrī, plkst. 9.00 Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnija 1, 2.korpuss) tiksies ar Eiropas likuma varas misijā Kosovā (EULEX KOSOVO) nosūtītajiem policistiem un robežsargiem.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš un Valsts policijas un Valsts robežsardzes vadība piektdien, 10.oktobrī, plkst. 9.00 Iekšlietu ministrijā (Čiekurkalna 1.līnija 1, 2.korpuss) tiksies ar Eiropas likuma varas misijā Kosovā (EULEX KOSOVO) nosūtītajiem policistiem un robežsargiem.

Robežsardzes kinologi uz tikšanos aicināti kopā ar dienesta suņiem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas vēlas piedalīties pasākumā, lūdzam iepriekš pieteikties IeM Preses un sabiedrisko attiecību departamentā (laura.karnite@iem.gov.lv, 67219213).

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 7.oktobrī atbalstīja divu Valsts policijas un piecu Valsts robežsardzes amatpersonu nosūtīšanu Eiropas Savienības likuma varas misijā Kosovā (EULEX KOSOVO).

Pirmo reizi Iekšlietu ministrijas vēsturē starptautiskā misijā dosies arī trīs Valsts robežsardzes kinologi ar suņiem - NATO čempions, Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra priekšnieks kapteinis Valdis Bikovskis ar dienesta suni Roxxi, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Terehovas robežkontroles punkta inspektore virsseržante Sandra Samuša ar dienesta suni Aira Dali un Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Silenes robežkontroles punkta inspektore virsseržante Oksana Aleksejeva ar dienesta suni Arfa.

Līdz šim robežsardzes kinologi ar lieliskiem panākumiem piedalījušies starptautiskās sacensībās, kā arī starptautiskās palīdzības ietvaros palīdzējuši veidot kinoloģijas dienestu Moldovā, veicot apmācības un dāvinot suņus, taču šī būs pirmā reize, kad robežsargi kopā ar suņiem dodas ilgstošā starptautiskā misijā. Viņu uzdevums Kosovā būs gan pildīt konkrētus uzdevumus, gan arī palīdzēt Kosovas iestādēm veidot un attīstīt kinoloģijas dienestu.

Misijā uz Kosovu dosies arī Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Informātikas un sakaru biroja Informācijas drošības biroja priekšnieks pulkvežleitnants Vladimirs Bobrovskis, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes Reģiona biroja Zemgales ekspertu nodaļas eksperts virsleitnants Kristaps Pintāns, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežapsardzības dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Voldemārs Ļubimovs un Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Robežapsardzības dienesta galvenais inspektors virsleitnants Raimonds Kublickis.

Policisti un robežsargi piedalīsies misijā līdz nākamā gada 12.oktobrim.

Misijas nodrošināšanai Ministru Kabinets piešķīra 60 890 latus no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Preses centra vadītāja
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Atpakaļ