Izstāde „Drošība un kārtība – Latvijai 90” pārceļo uz Rēzekni

Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienas pasākumu ietvaros ceturtdien, 16.oktobrī plkst.14.00 Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu iela 3) atklās ceļojošo fotogrāfiju un priekšmetu izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”.


Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienas pasākumu ietvaros ceturtdien, 16.oktobrī plkst.14.00 Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu iela 3) atklās ceļojošo fotogrāfiju un priekšmetu izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”.

Izstādē, kuru Rēzeknē varēs apskatīt līdz 22.oktobrim, apkopotas liecības par ugunsdzēsēju, policijas, robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes attīstību Latvijas valsts pastāvēšanas 90.gados. Tajā apskatāma pagājušā gadsimta ugunsdzēsēju šļūtene, cirvītis, cepures, robežsardzes virsnieka zobens, slēpes, padomju laiku noklausīšanās ierīces un sakaru līdzekļi, pirmie deviņdesmito gadu robežsargu spiedogi, radiācijas mēraparatūra, mūsdienu miesassargu garnitūra, slepeno dokumentu veidlapas un vēl citi priekšmeti, Latvijas pases attīstības ekspozīcija, kā arī vairāk kā 90 vēsturiskas fotogrāfijas par valsts drošības attīstību. 

Izstādes atklāšanā piedalīsies Iekšlietu ministrijas un Rēzeknes domes vadības pārstāvji, Valsts robežsardzes koledžas direktors ģenerālis Ivars Zālītis, kā arī Iekšlietu ministrijas dienestu – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes – teritoriālo struktūru vadītāji.

Atklāšanā ikviens interesents varēs ne vien apskatīt izstādi, bet arī noskatīties Valsts robežsardzes koledžas kinologu paraugdemonstrējumus, izmēģināt ugunsdzēsēja kaujas tērpu vai ķīmisko aizsargtērpu, apskatīt robežsargu un policistu ātrās reaģēšanas vienības ekipējumu, uzdot jautājumus kriminālistikas ekspertam un piedalīties dažādos Valsts robežsardzes koledžas pasniedzēju sagatavotos konkursos.

Savukārt pie Kultūras nama būs apskatāma Ceļu policijas automašīna, ugunsdzēsēju autocisterna un robežsargu dažādie transportlīdzekļi.

Tāpat atklāšanā varēs uzzināt par studiju iespējām Valsts robežsardzes koledžā.

Izstāde „Drošība un kārtība – Latvijai 90” oktobrī un novembrī apceļos arī citas Latvijas pilsētas – Valmieru, Liepāju, Jelgavu un Ventspili. Pirmie izstādi varēja aplūkot rīdzinieki Rīgas Kongresu namā 26. septembrī.


Sīkāka informācija:
Laura Karnīte
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
direktores vietniece, Preses centra vadītāja
Tālr. 7219175
Mob. 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv


Atpakaļ