Izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90” varēs apskatīt Valmierā

Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienas pasākumu ietvaros piektdien, 24.oktobrī plkst.14.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā atklās ceļojošo fotogrāfiju un priekšmetu izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”.


Latvijas Republikas proklamēšanas 90.gadadienas pasākumu ietvaros piektdien, 24.oktobrī plkst.14.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā atklās ceļojošo fotogrāfiju un priekšmetu izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”.

Izstādē, kuru Valmierā varēs apskatīt līdz 30.oktobrim, apkopotas liecības par ugunsdzēsēju, policijas, robežsardzes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes attīstību Latvijas valsts pastāvēšanas 90.gados. Tajā apskatāma pagājušā gadsimta ugunsdzēsēju šļūtene, cirvītis, cepures, robežsardzes virsnieka zobens, slēpes, padomju laiku noklausīšanās ierīces un sakaru līdzekļi, pirmie deviņdesmito gadu robežsargu spiedogi, radiācijas mēraparatūra, mūsdienu miesassargu garnitūra, slepeno dokumentu veidlapas un vēl citi priekšmeti, Latvijas pases attīstības ekspozīcija, kā arī vairāk kā 90 vēsturiskas fotogrāfijas par valsts drošības attīstību.
 
Izstādes atklāšanā piedalīsies Iekšlietu ministrijas un Valmieras domes vadības pārstāvji, kā arī Iekšlietu ministrijas dienestu – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes – teritoriālo struktūru vadītāji.

Atklāšanā ikviens interesents varēs ne vien apskatīt izstādi, bet arī noskatīties Valsts robežsardzes Valmieras pārvaldes kinologu paraugdemonstrējumus, izmēģināt ugunsdzēsēja kaujas tērpu vai ķīmisko aizsargtērpu, apskatīt policistu ātrās reaģēšanas vienības un robežsargu ekipējumu, uzdot jautājumus kriminālistikas un pasu ekspertiem.

Atklāšanā arī spēlēs Valsts policijas orķestris, bet skatītājus izklaidēs policijas tēli – Bebrs Bruno un Runcis Rūdis un ugunsdzēsējs Zilonītis Baltiņš. Mazajiem bērniem būs iespēja piedalīties zīmēšanas konkursā „Par drošu Latviju” un saņemt balvas.

Savukārt pie bibliotēkas nama būs apskatāmas policijas automašīnas un ugunsdzēsēju autocisterna.

Izstāde „Drošība un kārtība – Latvijai 90” oktobrī un novembrī apceļos arī citas Latvijas pilsētas – Liepāju, Jelgavu un Ventspili. Izstādi jau aplūkojuši rīdzinieki Rīgas Kongresu namā 26. septembrī, pēc tam – daugavpilieši un rēzeknieši.

Sīkāka informācija:

Dace Ūdre
 
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību
departamenta direktore,
tel.67219363, 26425173,
dace.udre@iem.gov.lv

Atpakaļ