Robežsardzes un policijas amatpersonām piešķir valsts augstākos apbalvojumus

Ordeņu kapituls 14.oktobrī nolēmis piešķirt valsts augstākos apbalvojumus vairākām Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām, liecina publikācija oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Ordeņu kapituls 14.oktobrī nolēmis piešķirt valsts augstākos apbalvojumus vairākām Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām, liecina publikācija oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Par nopelniem Latvijas valsts labā I šķiras Viestura ordenis piešķirts Valsts robežsardzes priekšniekam, ģenerālim Gunāram Dāboliņam.

Savukārt III šķiras Viestura ordenis piešķirts Valsts policijas Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvaldes priekšniekam, pulkvedim Imantam Jānim Bekešam, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšniecei, pulkvedei Līgai Cīrulei, Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšniekam, pulkvedim Andrim Lapiņam un Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietniekam, Izmeklēšanas atbalsta pārvaldes priekšniekam, pulkvedim Arturam Ļūļakam.

Viestura ordenis ar devīzi „Confortamini et pugnate” (Esiet stipri un cīnieties) dibināts 1938.gadā sakarā ar Latvijas valsts 20.gadadienu senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai. Ordeņa meta autors ir mākslinieks Herberts Mangolds.

Viestura ordenis ir samērā rets apbalvojums, jo pirmā apbalvošana notika 1938.gada 17.novembrī, bet pēdējā – 1940.gada 13.jūnijā. Ordenis pastāvēja tikai 20 mēnešus. Ar I šķiras Viestura ordeni apbalvoti 6 Latvijas armijas ģenerāļi. Ar II šķiras Viestura ordeni apbalvotas 28 militārpersonas, ar III šķiras – 126, ar IV šķiras – 390, ar V šķiras – 701 persona. Ar Viestura ordeņa goda zīmi apbalvoti: ar 1.pakāpes – 578, ar 2.pakāpes – 1022, ar 3.pakāpes – 370 militārpersonas.

Ar Viestura ordeni apbalvo par sevišķiem militāriem nopelniem, kā arī par sevišķiem nopelniem nacionālās pretošanās kustībā un valsts neatkarības aizstāvēšanā, valsts drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā, valsts robežas apsargāšanā, valsts bruņoto spēku veidošanā un valstiskās apziņas ieaudzināšanā pilsoņos, sagatavojot tos kalpošanai savai valstij un zemei un savas valsts un zemes nelokāmai aizsargāšanai.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību departamenta
Direktora vietniece
Tālr. 67219213
Mob.tālr.: 29165007
laura.karnite@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Atpakaļ