Plāno būvēt jaunu policijas ēku Ventspilī

10.03.2009

Ministru kabinets, šodien, 10.martā izskatīja Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto rīkojumu projektu "Par finansējuma piešķiršanu Iekšlietu ministrijai Valsts policijas Ventspils pilsētas un rajona policijas pārvaldes administratīvā ēku kompleksa Ventspilī, Rūpniecības ielā 2, nomas maksas un citu izdevumu segšanai", kas paredz Ventspils pilsētas un rajona policijas pārvaldes administratīvo ēku kompleksa būvniecību.


Paredzēts, ka būvniecības procesu īstenos valsts akciju sabiedrībai "Valsts Nekustamie īpašumi" (VNĪ), plānojot tā pabeigšanu 2011.gada novembrī. Taču, lai nodrošinātu nomas maksas, komunālo un citu izdevumu segšanu, realizējot būvniecības projektu, Iekšlietu ministrijai no valsts budžeta nepieciešams ieplānot papildus finansējumu, sākot ar 2012.gadu, 1 465 805 latu apmērā gadā, tajā skaitā nomas maksas segšanai valsts akciju sabiedrībai VNĪ – 1 352 805 latus un komunālo maksājumu segšanai – 113 000 latu. Šī summa kalpotu kā garantija, lai VNĪ ieguldītu līdzekļus ēkas būvniecībā.

Ventspils pilsētas un rajona policijas pārvalde pašreiz ir izvietota divstāvu ķieģeļu ēkā, kura būvēta 19.gadsimta sākumā (1820.gadā). Laika gaitā ēka tika pārveidota par tiesību aizsardzības iestādi. Pēckara gados bēniņu telpas tika pārbūvētas par dienesta kabinetiem. Ēka šobrīd ir fiziski un morāli novecojusi tā ir katastrofālā stāvoklī un reāli apdraud ne tikai darbinieku, bet arī apmeklētāju un aizturēto personu veselību un dzīvību. Inženiertehniskās ierīces, kanalizācijas, elektroapgādes iekārtas ir avārijas stāvoklī. Ēka nav pievienota pilsētas siltuma apgādes tīkliem un komunikācijām, kā arī nav centrālās apkures, bet gan malkas krāsns apkure. Rīkojuma projekts paredz veikt darbības, lai nodrošinātu Ventspils pilsētas un rajona policijas pārvaldi ar darba specifikai atbilstošām telpām.
 
Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks,
tel.67219213, 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv


Atpakaļ