Valdība atbalsta IeM darbinieku misijas ārzemēs, piešķirot papildus līdzekļus

27.01.2009

Šodien, 27.janvārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja divu Valsts policijas darbinieku dalību Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL Afghanistan), kā arī izskatīja vēl vairākus jautājumus saistībā ar Iekšlietu ministrijas darbinieku dalību starptautiskajās misijās, piešķirto misiju finansējumu 2009. gadam no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.


No šodienas, 27.janvāra, uz pusgadu līdz 1.augustam Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL Afghanistan) nosūtīts Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Noziegumu pret personu apkarošanas nodaļas vecākais inspektors majors Andris Bērziņš un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Zemgales iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektors virsleitnants Pāvels Trifanovs. Šim mērķim MK atbalstīja papildus finansējuma piešķiršanu 45 903 latus.

Tāpat MK uz vienu mēnesi, no 2009.gada 1.janvāra līdz 2009.gada 31.janvārim, pagarināja dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Bosnijā–Hercegovinā Valsts policijas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 1.nodaļas vecākajai inspektorei kapteinei Ramonai Grundule, piešķirot 3 622 latus no 2009. gada budžeta līdzekļiem.

Šodien grozīti arī trīs MK rīkojumi par Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbinieku dalību Eiropas Savienības likuma varas misijā Kosovā (EULEX Kosovo)", kopumā piešķirot finansējumu šīm misijām 2009.gadā 202 452 latu apmērā.

Tāpat grozīts MK 2008.gada 25.septembra rīkojumā Nr.577 "Par Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku dalību Eiropas Savienības novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia)", mainot misijas ilgumu (līdz 31. janvārim) Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietniekam pulkvežleitnantam Kristapam Eklonam. Šai misijai arī piešķirts finansējums 2009. gadam 53 782 latu apmērā.

Papildus informācija:

EUPOL Afghanistan - misijas mērķis ir palielināt ES klātbūtni un nodrošinātu pievienoto vērtību likuma varas uzlabošanā Afganistānā.

ES Policijas misija Bosnijā un Hercogovinā (EUPM) – pirmā EDAP misija uzsākta 2003. gada 1. janvārī, kad beidzās Apvienoto Nāciju vadīto Starptautisko policijas spēku mandāts. Misijas uzdevums ir atbalsts cīņai ar organizēto noziedzību un policijas reformas īstenošanai.

EULEX Kosovo - Misijas mērķis palīdzēt Kosovas valdībai, tiesu varai un tiesībaizsardzības iestādēm to ceļā uz ilgtspējīgu progresu, attīstot un stiprinot neatkarīgu multinacionālu tiesisko sistēmu, policiju, muitu, nodrošinot šo institūciju neatkarību no politiskās ietekmes un atbilstību starptautiskajiem standartiem un Eiropas labajai praksei.

EUMM Georgia - Lēmums par gatavošanās uzsākšanu ES Novērotāju misijai Gruzijā tika pieņemts ES Padomes samitā 2008. gada 1.septembrī. Šīs civilās misijas uzdevums ir novērot konfliktā iesaistīto pušu darbību un sešu punktu vienošanās ievērošanu visā Gruzijas teritorijā – tajā skaitā Dienvidosetijā un Abhāzijā.

Dace Ūdre

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tel.67219363, 26425173, dace.udre@iem.gov.lv


Atpakaļ