Pārrunā noziedzīgus nodarījumus, kuros iesaistīti ārvalstu tūristi

12.02.2009

Šodien, 12.februārī Iekšlietu ministrijā, ar ministru Mareku Segliņu tikās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja v.i. Alvis Vilks. Kā galvenais diskusiju temats tika akcentēta ārvalstu tūristu drošība Latvijā un Valsts policijas amatpersonu rīcība dažādās situācijās, kurās vērojamas iespējamas nelikumības, krāpšanas un citi noziedzīgi nodarījumi, kuros iesaistīti ārvalstu tūristi. Sarunā piedalījās arī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis.


"Mēs varam atzīmēt, ka tieši ieceļojošie tūristi nav iepazinuši konkrētos riskus un bieži rīkojas nepārdomāti, vai pat vieglprātīgi izvēloties savu vakara izklaidi naktsklubos," sacīja ministrs Mareks Segliņš.

Valsts policija seko gadījumiem, kad ārvalstu tūristi kļūst par atsevišķu izklaides industrijas uzņēmumu apkrāpšanas upuriem. Aizvadītajā gadā ir būtiski mainīts policijas reaģēšanas mehānisms un konfliktsituācijās Valsts policija deleģē tikai augsti kvalificētus darbiniekus, lai maksimāli precīzi skaidrotu radušos incidentus un nošķirtu krimināla rakstura pretenzijas no civiltieskiskām.

KNAB pārstāvji norādīja, ka dažādu valstu vēstniecības informējušas biroju par iespējamu krāpšanu, izspiešanu un nodarītiem miesas bojājumiem, kur cietušie bijuši ārvalstu tūristi.

"Es aicinātu ārvalstu vēstniecību pārstāvjus un ar viņu starpniecību šo valstu pilsoņus, vērsties tiesā par konkrētiem gadījumiem, jo pašlaik jūtam negatīvas informācijas fonu, taču konkrēta tiesvedība nav uzsākta," piezīmēja Ints Ķuzis.

"Vēstniecību pārstāvji ir uztraukušies par šādiem gadījumiem un pauž neizpratni par tiesībsargājošo iestāžu darbinieku rīcību, tāpēc aicinām uz sadarbību tiesībsargājošās iestādes un ārvalstu vēstniecības," uzsvēra Alvis Vilks.

Tikšanās dalībnieki vienojās, ka tuvāko nedēļu laikā tiks rosināta plašāku diskusiju, lai analizētu ārvalstu tūristu iespējamos apkrāpšanas un izspiešanas gadījumus un piedāvātu kopējas rīcības modeli, iesaistot vēstniecības, IeM, valsts policijas un Rīgas pašvaldības pārstāvjus.


Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks,
tel.67219213, 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv


Atpakaļ