"Ēnu dienā" Iekšlietu ministrijā

17.02.2009

Iekšlietu ministrijā (IeM) rīt, 18.februārī, ieradīsies skolēni no Rīgas, Jūrmalas, Cēsīm, Liepājas un Madonas, lai vienu dienu iejustos ministrijas vadītāju darba dzīvē, kļūstot par amatpersonu "ēnām".


Šogad divas jaunietes — Madara Mago no Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas 3.kursa un Sabīne Vārtiņa no Cēsu Valsts ģimnāzijas, 10d. klases būs iekšlietu ministra Mareka Segliņa "ēnas". Kopā ar ministru "ēnas" rīt piedalīsies iknedēļas operatīvajā sanāksmē ar padotības iestāžu vadītājiem un piedalīsies ministra ikdienas darbā IeM. Dienas turpinājumā "ēnas" sekos ministram uz Ministru kabinetu, Saeimu un piedalīsies frakcijas tikšanās.

Savukārt IeM valsts sekretāru Aivaru Straumi rīt pavadīs "ēnas" — Linda Vanaga no Rīgas Pļavnieku ģimnāzijas 11. klases un Danute Garanča no Madonas valsts ģimnāzijas 11. klases. Valsts sekretāra vietnieku Raimondu Bluķi "ēnos" Kristaps Bērzkalns no Jūrmalas valsts ģimnāzijas 12. kl., IeM valsts sekretāra vietnieci Ingunu Airi "ēnos" Aivars Gusevs no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, 12. klases. Dienas gaitā IeM valsts sekretāra vietnieku Viktoru Elksni pavadīs "ēna" Igors Ardaševs no Rīgas 95. vidusskolas, 9a., un IeM valsts sekretāra vietnieces Tijas Rinmanes darbam sekos "ēna" Ilze Slice no Rīgas komercģimnāzijas 11. klases. Jauniešiem būs iespēja piedalīties iknedēļas ministra operatīvajā sanāksmē, bet pārējā laikā "ēnas" varēs piedalīties valsts sekretāra un viņa vietnieku ikdienas darbā, risinot Iekšlietu ministrijas organizatoriskos jautājumus.

"Ēnošana" notiek arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam ģenerālim Aivaram Pencim, Valsts robežsardzes priekšniekam ģenerālim Gunāram Dāboliņa un vairākiem Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes atbildīgajiem darbiniekiem.

"Manuprāt "ēnu diena" ir ļoti labs veids kā jaunietim saprast vai izvēlētā sapņu profesija realitātē patiešām atbilst cerētajam", sacīja IeM valsts sekretārs Aivars Straume. Viņš piebilda, ka jau vairākus gadus "ēnu dienu" pavada kopā ar jauniešiem.

Jau devīto reizi IeM piedalās Latvijā notiekošajā populārajā jauniešu karjeras izvēles veicināšanas projektā ''Ēnu diena".

Ēnu dienu organizē ekonomiskās izglītības organizācija Junior Achievement - Latvija. Šajā dienā jaunieši no visas Latvijas dodas uz dažādiem uzņēmumiem un organizācijām, lai iepazītos ar dažādu profesiju specifiku. Pasākumam dots nosaukums Ēnu diena, jo skolēns šajā dienā kā "ēna" seko noteiktas profesijas pārstāvim un vēro viņa darba dienu. Organizācijas misija ir veicināt Latvijas sociāli ekonomisko attīstību, sagatavojot tās jaunatni un nākotnes līderus dzīvei un darbam mūsdienīgos tirgus ekonomikas apstākļos.

 

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks,
tel.67219213, 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv


Atpakaļ