Iekšlietu sistēmas darbinieki arvien atbildīgāk piedalās ceļu satiksmē

24.02.2009

Aizvadītajā gadā, kopumā notikuši 525 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk - CSNg), kuros iesaistīti Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas iestāžu dienesta transporta līdzekļi, liecina IeM Galvenās inspekcijas sagatavotais disciplinārās prakses pārskats. 126 gadījumos CSNg izraisījuši IeM sistēmas iestāžu darbinieki.


 

Proporcionālā izraisīto negadījumu attiecība sastāda aptuveni vienu ceturto daļu no kopējā CSNg skaita un ir labākā pēdējo desmit gadu laikā. Jāpiebilst, ka viens no iemesliem šādam CSNg kopskaitam, saistīts ar pēdējo divu gadu laikā IeM sistēmas iestāžu autoparka ievērojamo skaitlisko papildinājumu ar jauniem transportlīdzekļiem, kuriem visiem veikta KASKO apdrošināšana, līdz ar to arī katrs niecīgākais ceļu satiksmē iegūtais transportlīdzekļa bojājums tiek noformēts kā CSNg.

No 126 darbinieku izraisītajiem CSNg trijos gadījumos tie izraisīti apreibinošo vielu ietekmē, bet divos gadījumos - patvaļīgi izmantojot dienesta transportlīdzekli, kas uz CSNg kopskaita fona ir minimāls skaits. 2008.gadā ar dienesta transporta līdzekļiem darbinieku vainas dēļ izraisīto CSNg rezultātā miesas bojājumus guvušas 7 personas un jau 5 gadu laika posmā šādos negadījumos nav bojāgājušo.
 
Par šiem gadījumiem līdz 2009.gada 1.janvārim administratīvi sodīti 108 transporta līdzekļu vadītāji, kuriem 68 gadījumos izteikts brīdinājums, 37 - piemērots naudas sods (Ls 5 līdz Ls 50 apmērā), bet 3 (par transporta līdzekļa vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē ) - piemērots naudas sods (Ls 400 līdz Ls 500 apmērā) papildus atņemot transporta līdzekļa vadīšanas tiesības (uz 12 vai 24 mēnešiem) un piemērojot administratīvo arestu uz 10 diennaktīm. Bez tam, vairākos gadījumos saistībā ar izraisīto CSNg darbinieka rīcībā saskatītas arī disciplinārpārkāpuma pazīmes un ierosinātas disciplinārlietas, kā rezultātā 13 darbiniekiem piemēroti disciplinārsodi: 8 - piezīme, 4 - rājiens, 1 - atvaļināšana no dienesta.

IeM padotībā esošo iestāžu darbinieki (amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm), vadot personīgos transporta līdzekļus, izraisījuši 157 CSNg. Atzīmējams, ka šis skaits samazinājies jau ceturto gadu pēc kārtas un sasniedzis zemāko līmeni pēdējo 10 gadu laikā. No izraisītajiem CSNg 29 CSNg bijuši darbiniekam esot apreibinošo vielu ietekmē, taču atzīmējams, ka arī šādu CSNg skaits aizvadītajā gadā turpinājis samazināties un tāpat sasniedzis zemāko līmeni pēdējo 10 gadu laikā.

Saistībā ar 2008.gadā IeM padotībā esošo iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm vainas dēļ izraisītajiem CSNg ar personīgajiem transporta līdzekļiem pie administratīvās atbildības (līdz IeM Galvenās inspekcijas sagatavotā disciplinārās prakses pārskata sastādīšanai) bija saukti 130 vainīgie autovadītāji, no kuriem 32 izteikts brīdinājums un 79 piemērots naudas sods (Ls 5 līdz Ls 400 apmērā), kas 4 gadījumos bijis saistīts arī ar transporta līdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanu (uz laiku no 3 līdz 6 mēnešiem). Savukārt, pret 19 autovadītājiem administratīvās atbildības sankcijas bijušas bargākas, jo viņiem piemērots naudas sods Ls 400 līdz Ls 500 apmērā ar transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz laiku no 12 līdz 24 mēnešiem un administratīvo arestu līdz 10 diennaktīm.

 


Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks,
tel.67219213, 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv


Atpakaļ