Plāno atvieglot kredītiestādēm un apdrošināšanas komersantiem ziņu saņemšanu no Sodu reģistra

24.02.2009

Ministru kabinets, šodien, 24. februārī izskatīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu "Grozījums Sodu reģistra likumā". Projekts paredz saskaņot Sodu reģistra likumā iekļautās normas ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma normām.


Likumprojekts paredz papildināt Sodu reģistra likumu ar jaunu normu, kas nosaka, ka arī kredītiestādēm un apdrošināšanas komersantiem, kas veic dzīvības apdrošināšanu, būs tiesības bez maksas saņemt ziņas no Sodu reģistra Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā paredzēto pienākumu izpildei. Paredzēts, ka informācija no Sodu reģistra bez maksas sniedzama, sākot ar 2010.gada 1.janvāri.

Grozījumi Sodu reģistra likumā nepieciešami, lai precizētu Sodu reģistra likuma 18.panta redakciju atbilstoši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma 41.panta pirmajā daļā, 41.panta otrās daļas 4.punktā un Pārejas noteikumu 6.punktā paredzētajam regulējumam.

Šobrīd dati par noziedzīgus nodarījumus izdarījušām personām tiek glabāti Sodu reģistra manuālajā kartotēkā. Līdz manuālās kartotēkas digitalizācijas pabeigšanai, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā paredzētās ziņas tiks izsniegtas manuāli, iesaistot papildus cilvēku resursus. Manuālās kartotēkā digitalizāciju ir plānots pabeigt līdz 2009.gada beigām. Sākot ar 2010.gadu datu nodošana kredītiestādēm un finanšu iestādēm tiks nodrošināta tiešsaistes režīmā.

 


Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks,
tel.67219213, 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv


Atpakaļ