Mūrniece atbalsta PMLP nodaļu pāreju uz četrām darba dienām

24.03.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece šodien, 24. martā,  ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) darbiniekus pārstāvošās Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrības (LAKRS) priekšsēdētāju Juri Kalniņu, VUGD priekšnieku Aināru Penci un PMLP priekšnieku Vilni Jēkabsonu pārrunāja darbinieku atalgojuma samazināšanas iespējas.


Ministre informēja darbinieku arodbiedrību pārstāvi, ka tiek meklēti citi risinājumi kā ietaupīt, maksimāli saudzējot darbinieku algas. „Piemēram, vakar man notika tikšanās ar Valsts nekustāmo īpašu aģentūras vadību un jau esam panākuši vienošanos par īres maksas samazinājumu Iekšlietu ministrijas administratīvajam kompleksam no 6, 5 uz 5, 2 miljoniem latu gadā. Esam gatavi atbrīvot arī Rīgas reģiona policijas ēku Aspazijas bulvārī, cerot uz IeM kompleksa īres maksājuma samazināšanu par summu, kādu varēs iegūt no šī objekta pārdošanas”, informēja L. Mūrniece.

Ministre aicināja LAKRS uz sadarbību un no savas puses solīja par VUGD budžeta mazinājumu pieņemt rūpīgi izvērtētus lēmums, atkārtoti uzsverot, ka algu samazinājums neskars zemāk atalgotos darbiniekus. Mūrniece informēja, ka plāno jau nākošajā pirmdienā, 30. martā, apmeklēt VUGD, tikties ar darbiniekiem.

Savukārt, PMLP priekšnieks V. Jēkabsons informēja, ka vienīgais risinājums kā samazināt PMLP budžetu par 20%, neatlaižot 130 cilvēkus un neslēdzot nodaļas, ir no 1. maija pāriet uz četrām darba dienām nedēļā. Tas nozīmētu, proporcionālu algas samazinājumu par 20% visiem darbiniekiem. Papildus Jēkabsons veikšot funkciju optimizāciju PMLP administrācijā, atsakoties no atbalsta funkcijām un, iespējams, 20 darbiniekiem.

L. Mūrniece izteica atbalstu PMLP vadības lēmuma: „Uzskatu, ka ir svarīgi saglabāt darbiniekiem drošības sajūtu par rītdienu un iedzīvotājiem iespēju saņemt pakalpojumus. Šis ir pareizais risinājums, laikā kad jādomā par izdzīvošanu.”.

Dace Ūdre
 
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tel.67219363, 26425173,
dace.udre@iem.gov.lv

Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ