Vēlētājus par iecirkņiem tomēr informēs pa pastu

24.03.2009

Tā kā Saeima neatbalstīja valdības priekšlikumu budžeta līdzekļu taupīšanas nolūkā šā gada Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās atteikties no paziņojumu vēlētājiem izsūtīšanas pa pastu, Ministru Kabinets šodien, 24.martā, atbalstīja privatizācijā iegūto līdzekļu pārdali šī pasākuma nodrošināšanai.


Ministru kabineta rīkojums "Par privatizācijas ieņēmumu novirzīšanu Eiropas Parlamenta un pašvaldību 2009.gada vēlēšanu nodrošināšanai" un grozījumi vairākos citos normatīvajos aktos paredz novirzīt Pilsonības un migrācijas pārvaldei neizlietoto līdzekļu atlikumus 512 773 latu apmērā, kas bija piešķirti Centrālajai vēlēšanu komisijai, bet netika izmantoti 2008.gada parakstu vākšanai un tautas nobalsošanām
Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra datiem šogad Pārvaldei ir jāinformē vairāk nekā 1,4 miljoni vēlētāju, izsūtot paziņojumus par to, kādā vēlēšanu iecirknī viņiem jābalso. Lai nodrošinātu vēlētāju sarakstu sagatavošanu un paziņojumu nosūtīšanu, nepieciešami 112 773 lati paziņojumu un aplokšņu drukāšanai un ievietošanai aploksnēs, savukārt pasta pakalpojumi paziņojumu nosūtīšanai izmaksā 400 000 latus.
Ņemot vērā nepieciešamību samazināt valsts budžeta izdevumus, Iekšlietu ministrija ierosināja atteikties no paziņojumu sūtīšanas un izmantot citus vēlētāju informēšanas paņēmienus, taču šo priekšlikumu neatbalstīja Centrālā vēlēšanu komisija un tas neguva arī Saeimas atbalstu.
Toties Saeima atbalstīja priekšlikumu, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nodrošinās elektronisko pakalpojumu, ar kura palīdzību jebkurai personai būs iespēja uzzināt, kura vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā tā iekļauta.
Pašvaldību vēlēšanās atšķirībā no Saeimas vēlēšanām vēlētāji nevar balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī, bet tikai tajā iecirknī, kura sarakstā vēlētājs iekļauts atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai. Likumā noteiktajā kārtībā vēlētājam ir tiesības noteiktu laiku pirms vēlēšanām mainīt vēlēšanu iecirkni tā vēlēšanu apgabala robežās, kurā vēlētājam ir deklarētā dzīvesvieta vai pieder nekustamais īpašums.


Sagatavoja:
Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tel. 67219185 Mob. 29165007
laura.karnite@pmlp.gov.lvwww.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ