Policija paaugstina maksas pakalpojumus

31.03.2009

Ministru kabinets šodien, 31.martā, izskatīja Iekšlietu ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Valsts policijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi, paredzot augstākas izmaksas policijas darbinieku algošanai kārtības uzturēšanai privātpersonu organizētos publiskos pasākumos, lielgabarīta vai smagsvara transporta konvojēšanai un citiem pakalpojumiem, kurus policija sniedz par maksu privātpersonām un uzņēmumiem.


Ja iepriekš viena Valsts policijas darbinieka algošana kārtības uzturēšanai privātpersonas organizētā pasākumā tā rīkotājam izmaksāja nedaudz vairāk par trim latiem stundā, tad tagad šī summa ir gandrīz dubultota, kas lielākoties skaidrojams ar izmaiņām atalgojuma aprēķināšanas metodikā. Ņemot vērā, ka lielākā daļa šādu masu pasākumu notiek vakaros vai brīvdienās, izcenojuma aprēķinā turpmāk tiks iekļauta arī virsstundu darba apmaksa, kas iepriekš netika darīts.

Tāpat izmaiņas skārušas arī izcenojumus par policijas operatīvā transporta piesaisti privātpersonu rīkotajos masu pasākumos, kas pieaugušas par aptuveni 23 procentiem, un smagsvara vai lielgabarīta kravu pavadīšanai, kas turpmāk būs pat par 40 procentiem dārgāks pakalpojums, sasniedzot gandrīz 10 latus par katru maršrutā pavadīto stundu.

Kā norāda policija, izmaiņas maksas pakalpojumu cenrādī pamatojamas ar tiešo pakalpojumu sniegšanas izmaksu pieaugumu - darbinieku algošana kļuvusi dārgāka, materiālu un energoresursu izdevumi palielinājušies, kā arī PVN likme tikusi paaugstināta. Kopumā ar pakalpojumu cenu paaugstināšanu policija šogad plāno ieņemt par 55,7 tūkstošiem latu vairāk, kas tiks izmantoti ar šo pakalpojumu sniegšanu saistīto izdevumu segšanai.

Ministru kabineta noteikumi Nr.774 "Valsts policijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādis" pieņemti 2007.gada 13.novembrī.

Dace Ūdre
 
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tel.67219363, 26425173,
dace.udre@iem.gov.lv

 

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ