Efektīvāk pārraudzīs izdevumu par ekspertīžu veikšanu apmaksu

16.04.2009

Iekšlietu ministrija (IeM) izstrādājusi un 16.aprīlī iesniegusi Valsts sekretāru sanāksmē Grozījumus Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumos Nr.915 „Noteikumi par kārtību, kādā sedz izdevumus, kas saistīti ar alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanai veiktajām pārbaudēm”. Paredzams, ka grozījumi ļaus daudz efektīvāk pārvaldīt maksājumus, kas tiek saņemti no personām par ekspertīžu veikšanu, kā arī izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem, ko radīja līdzšinējās nepilnības likumdošanā.


Lai gan Administratīvo pārkāpumu kodeksa 258.panta trešajā daļā noteikts, ka izdevumus par speciālajām pārbaudēm alkohola koncentrācijas un narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanai sedz persona, kurai uzlikts administratīvais sods, tomēr ikdienas darbā policisti pārliecinājušies, ka ļoti bieži šie maksājumi netiek saņemti, jo maksājuma mērķī ir norādītas nepilnīgas ziņas vai tās nav norādītas vispār. Valsts policijas informācija liecina, ka  aptuveni 15 procenti no visiem maksājumiem sistēmā nevar tikt atpazīti, jo soda naudas samaksātas no citu personu bankas kontiem, uzrādās citu cilvēku personas kods, kas savukārt rada grūtības izsekot, par kuru pārkāpumu un kāda tieši persona to maksā. Līdz ar jaunajiem grozījumiem administratīvi sodītajiem autobraucējiem un citām personām soda maksājuma uzdevumā obligāti būs jānorāda arī administratīvā pārkāpuma protokola numurs un datums.

Jaunā kārtība samazinātu slodzi arī tiesu izpildītājiem, jo līdz šim, neatpazīstot kādu maksājumu, sistēma automātiski sagatavoja ziņojumu par piespiedu piedziņas procesa uzsākšanu. Tādos gadījumos personām vajadzēja vērsties policijā un skaidroties, kāpēc bankā pārskaitītā nauda adresātu nav sasniegusi.


Tiesības veikt alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanas pārbaudes ar portatīvām mērierīcēm piešķirtas Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes darbiniekiem, kā arī Valsts probācijas dienesta amatpersonām. Savukārt medicīniskās pārbaudes veicamas ārstniecības iestādēs. Alkohola koncentrācijas noteikšana aizturētās personas organismā šobrīd izmaksā gandrīz 40 latu, savukārt pilnā narkotisko vielu ekspertīze Narkoloģijas valsts aģentūrā maksā gandrīz trīsreiz vairāk.

Informāciju sagatavoja:

Andrejs Rjabcevs,
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa, tel. 67219082

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ