Dienestiem darbojas izcila šaušanas treniņu bāze

Laikā, kas viens no populārākajiem sabiedrībā dzirdamajiem vārdiem ir „krīze” Iekšlietu ministrijai (IeM) izdevies nodot padotības iestāžu izmantošanai izcilu šaušanas treniņu bāzi, kas ierīkota Klijānu ielā. Šeit ar īsstobra ieročiem trenēties būs iespējams Valsts policijas, Drošības policijas un Valsts robežsardzes darbiniekiem. Par jauno šautuvi turpmāk gādās IeM veselības un sociālo lietu valsts aģentūras Sporta un izglītības nodaļa.


Atklājot šautuvi 26.martā iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzsvēra, ka par spīti drastiskajiem valsts budžeta ierobežojumiem, kas skar arī IeM un padotības iestādes – svarīgi būt gataviem profesionāli veikt savus pienākumus.

„Es apsvēru vai vēlamies par šo norisi informēt plašāku sabiedrību un sapratu – mums visiem ir nepieciešamas labas ziņas, jo sevišķi tiem, kas dienu no dienas ielās strādā, sargājot mūsu drošību,” sacīja L.Mūrniece.

Šautuves ikdienas darbu nodrošinās viens no godalgotākajiem Latvijas sportistiem sporta instruktors Olimpiskais čempions, 11–kārtējs pasaules čempions un 9–kārtējs pasaules rekordists ložu šaušanā Afanasijs Kuzmins.. Viņš pastāstīja, ka Klijānu ielā izbūvēta šautuve atrodas kādreizējā bumbu patvertnes vietā. Telpu projektēšanas un rekonstrukcijas darbi tikuši uzsākti 2008. gadā un šautuves būvniecības izmaksas kopā ir 326 068 lati.

„Šī ir visiem modernākajiem kritērijiem atbilstoša, pasaules izcilības līmenī iekārtota šautuve, kurā bez bažām varētu rīkot pat starptautiska mēroga sacensības. Es domāju – mūsu dienestu darbiniekiem šī vieta patiks un tiešām palīdzēs uzlabot šaušanas prasmes,” sarunā atklāja A.Kuzmins.

Jaunajā šautuvē vienlaicīgi var šaut seši darbinieki — šeit ir pieejami 6 stacionāri mērķi ar elektronisku trāpījumu reģistrēšanu un datorizētu šaušanas rezultātu apkopošanu, kā arī 6 automātiski pārvietojami mērķi, kas nodrošina šaušanas iespēju distancē no 10 līdz 25 metriem. Šaušanas vingrinājumos sasniegtajiem rezultātiem iespējams sekot gan individuālā monitorā, gan arī izdrukā.

Paredzams, ka šautuvē ar laiku tiks rīkoti arī šaušanas turnīri, kuros sacentīsies dienestu darbinieki, un varbūt arī iekšlietu struktūru darbinieki no kaimiņvalstīm.

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks,
tel.67219213, 28698184,
mareks.matisons@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ