Robežsardzei būtiskākais noturēt izaugsmi

17.04.2009

Pārņemot Valsts robežsardzes priekšnieka pilnvaras no līdzšinējā dienesta priekšnieka ģenerāļa Gundara Dāboliņa, jaunais priekšnieks pulkvedis Normunds Garbars pagājušajā nedēļā notikušajā svinīgajā ceremonijā apliecināja, ka apzinās, cik smagi līdzekļu trūkuma dēļ pašlaik ir nodrošināt turpmāku robežsardzes attīstību, taču būtiski ir saglabāt jau sasniegto līmeni, jo mūsu valsts robežsardzei ir atbildīgs uzdevums visas Eiropas Savienības mērogā – apsargāt tās ārējo drošību.


 

N.Garbars svinīgajā uzrunā atzina, ka ir gandarīts par viņam doto uzticību, taču labi apzinās, ka robežsardze, tāpat kā citi Iekšlietu ministrijas dienesti, budžeta samazinājuma dēļ ir nonākusi neapskaužamā finansiālajā situācijā. Pašlaik tiek meklēti veidi, kā maksimāli efektīvi izmantot budžeta līdzekļus, optimizējot darbu un atsakoties no mazāk nozīmīgajām funkcijām, taču vienlaikus saglabājot līdzšinējo attīstības līmeni, kur robežsardze nonākusi ģenerāļa G.Dāboliņa vadīšanas laikā. „Robežsardzes pamatos viens no būtiskākajiem elementiem vienmēr ir bijis katra robežsarga atrašanās savā vietā, viņa atbildība, pašatdeve un iniciatīva. Vēlos novēlēt mums visiem šīs pamatvērtības saglabāt, jo tikai tādā veidā spēsim noturēt jau izveidoto sistēmu un nodrošināt, ka nevienam nebūs pamata apšaubīt mūsu spējas izpildīt uzliktos uzdevumus: Eiropas Savienības ārējās robežas un, protams, Latvijas drošības apsargāšanā,” pauda pulkvedis N.Garbars.

Uz grūtiem laikiem savā uzrunā robežsargiem norādīja arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece. „Man aiz muguras ir deviņpadsmit tūkstoši cilvēku, par kuriem ikdienā jādomā, un es saprotu, ka mums visiem kopā – gan policistiem, gan ugunsdzēsējiem, gan jums, robežsargiem – šis laiks vienkārši ir jāpārdzīvo. Tikai pēc tam varēsim sākt domāt, kā attīstīties tālāk,” sacīja ministre. L.Mūrniece arī aicināja robežsargus atbalstīt ar godprātīgu dienestu gan viņu kā jauno ministri, gan arī jauno robežsardzes priekšnieku.

Ministre uzrunā atzinīgi novērtēja arī līdzšinējā priekšnieka Gundara Dāboliņa paveikto, kura pārraudzībā dienests ir piedzīvojis būtiskas pārmaiņas: no militāra dienesta tas ir pārtapis par civilu, tāpat sasniegti tādi būtiski mērķi kā robežsardzes un Latvijas kopumā integrācija NATO un Eiropas Savienībā, pievienošanās Šengenas zonai, kā arī panākta uzticība, ko kopējās Eiropas drošības vārdā mūsu robežsardzei devušas citas Eiropas valstis. „Taču tie ir pagātnes notikumi un šodien par tiem ir jāaizmirst. Robežsardzei tagad ir jauni izaicinājumi un uzdevumi,” pauda līdzšinējas robežsardzes priekšnieks ģenerālis Gundars Dāboliņš. Starp šiem izaicinājumiem viņš minēja ekonomisko grūtību pārvarēšanu un nepieciešamību visu laiku paturēt prātā, ka Eiropas Savienības pievilcība un mēģinājumi iekļūt tajā cauri Latvijai ar katru dienu palielināsies.

G.Dāboliņš kopumā robežsardzē ir dienējis 17 gadus, no kuriem 13 pavadīti priekšnieka amatā. Šā gada martā viņš jaunajai iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei iesniedza atlūgumu, pamatojot to ar izdienas pensijas vecuma sasniegšanu.
Par jauno Valsts robežsardzes priekšnieku Ministru kabinets 7.aprīlī iecēla pulkvedi Normundu Garbaru, kurš līdz tam bija Robežsardzes Rīgas pārvaldes priekšnieks. Iekšlietu ministre Linda Mūrniece N.Garbaru raksturo kā pieredzējušu robežsardzes virsnieku, kurš gan pēc savām profesionālajām, gan rakstura īpašībām atbilst amata izvirzītajām prasībām.

 

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs, IeM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Foto: Aivars Junkers (VRS)


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ