PMLP infotālrunis turpmāk daļēji strādās automātiskā atbildētāja režīmā

21.04.2009

Resursu optimizācijas nolūkā no šodienas, 20.aprīļa, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) informatīvo tālruni tikai daļēji apkalpos operatori, bet pārējā laikā iedzīvotāji varēs saņemt informāciju par nozīmīgākajiem PMLP pakalpojumiem automātiskā atbildētāja režīmā.


No šodienas PMLP informatīvais tālrunis 67588675 darba dienās no plkst.11.00 – 14.30 darbosies interaktīvās balss sistēmas režīmā – iedzīvotājiem, izvēloties konkrētu tēmu, būs iespējams noklausīties ierakstītu informāciju par PMLP darba laiku un svarīgākajiem pakalpojumiem - pasu izsniegšanu, uzturēšanās atļaujām, vīzām un ielūgumiem, dzīvesvietas deklarēšanu, kā arī Iedzīvotāju reģistra izziņām.

Līdz pērnā gada nogalei PMLP informatīvā tālruņa apkalpošanu nodrošināja algots Pārvaldes darbinieks un tā izmaksas bija 5200 latu gadā algu fondā un aptuveni 3000 Ls tālruņa uzturēšanai. Turklāt viens darbinieks nespēja atbildēt uz lielo ienākošo zvanu skaitu – vidēji dienā PMLP informatīvais tālrunis saņem 150 – 200 zvanus, kuru intensitāte turklāt grupējās atsevišķās darba dienas stundās. Līdz ar to pakalpojums pēc būtības netika nodrošināts, klienti bija neapmierināti un iztērētie līdzekļi nedeva gaidīto rezultātu.

Lai uzlabotu pakalpojuma sniegšanu, kā arī pildītu valdības uzdevumu valsts iestāžu netiešās atbalsta funkcijas nodot privātajam vai nevalstiskajam sektoram, pagājušā gada beigās tālruņa operatora štata vieta PMLP tika likvidēta un īstenots pilotprojekts, kura ietvaros PMLP iegādājās ārpakalpojumu uz trim mēnešiem. Šajā laikā uz informatīvā tālruņa zvaniem darba laikā atbildēja īpaši apmācīti „Lattelecom” operatori. Tas ievērojami uzlaboja pakalpojuma kvalitāti un pieejamību, taču valsts budžeta līdzekļu samazinājuma apstākļos prasīja pārāk lielas izmaksas.

Tāpēc šā gada sākumā nolemts informatīvo tālruni daļu darba dienas nodrošināt automātiskā atbildētāja režīmā. Līdz ar to tālruņa pakalpojumi, kurus sniegs „Lattelecom”, Pārvaldei izmaksās 7000 latus gadā.

Laura Karnīte, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tel. 67219185, Mob. 29165007, laura.karnite@pmlp.gov.lv
www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ