Samazina speciālās piemaksas policistiem un robežsargiem

21.04.2009

Šodien, 21.aprīlī, Ministru kabinetā atbalstīti Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātie grozījumi 2009.gada 27. janvāra noteikumos Nr. 86 „Par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta atalgojuma sistēmu un amatiem atbilstošajām augstākajām dienesta pakāpēm”, būtiski samazinot speciālo piemaksu apmērus, kas tiek izmaksāti policistiem par darbu organizētās noziedzības un smagu noziegumu apkarošanā, kā arī robežsargiem par tiešu robežas apsardzību. Vienlaikus izmaiņas gaidāmas arī piemaksu piešķiršanas kārtībā – turpmāk maksimālo apmēru varēs saņemt arī zemākas amata kategorijas darbinieki, nevis tikai priekšnieki, kas darbu veic formāli kabinetos.


Ņemot vērā prognozes par situāciju valsts budžeta izdevumu jomā nākamajā gadā, kā arī valdības doto uzdevumu samazināt izdevumus darbinieku atlīdzībai par 20 procentiem, Iekšlietu ministrija aprēķinājusi, ka piemaksu maksāšana līdzšinējā apmērā nav iespējama, līdz ar to pieņemts lēmums policistiem piemaksas samazināt par gandrīz 70 procentiem, bet robežsargiem samazinājums būs 45 procentu apmērā. Līdz ar grozījumu stāšanos spēkā, no šā gada 1. maija Valsts policijas amatpersonām par organizētās noziedzības apkarošanu noteikts maksimālais piemaksas apmērs 150 lati esošo 450 latu vietā, bet Valsts robežsardzes amatpersonām piemaksas par tiešo robežkontroli maksimālais apmēru samazināts līdz 50 latiem esošo 90 latu vietā.

Noteikumu grozījums būtiski ļaus ietaupīt ministrijas kopējos izdevumus. Pērn piemaksās par organizētās noziedzības apkarošanu un tiešo robežkontroli kopumā izmaksāts nedaudz vairāk par 1,8 miljoniem latu. Līdz ar piemaksu maksimālā apmēra samazināšanu IeM plāno šogad ietaupīt aptuveni 234 tūkstošus, bet nākamgad nedaudz vairāk par 400 tūkstošiem.

Ministru kabineta 2009.gada 27.janvāra noteikumi Nr.86 „Par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta atalgojuma sistēmu un amatiem atbilstošajām augstākajām dienesta pakāpēm” nosaka, ka darbinieku dienesta atalgojumu veido mēneša pamatalga, piemaksas un prēmijas. Speciālās piemaksas tiek maksātas par darbu bīstamos apstākļos: tiešu organizētās noziedzības un smago noziegumu apkarošanu, piedalīšanos ugunsgrēku dzēšanā un avāriju  seku likvidēšanā, tiešu robežkontroli, par pirmstiesas izmeklēšanas veikšanu, dienesta pienākumu pildīšanu speciālo uzdevumu bataljonā „ALFA” u.c.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs, Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, presescentrs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ