IeM atbalsta un piedalās izstādē „Drošība 2009”

23.04.2009

Nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. aprīlim, „Skonto” hallē notiekošajā izstādē „Drošība 2009” apmeklētājiem būs iespējams iepazīties arī ar Iekšlietu ministriju (IeM) un tās pakļautības dienestiem, kā arī aplūkot speciālo aprīkojumu, ar kuru ikdienā tiek sargāta viņu pašu drošība.


 

Visas trīs izstādes dienas apmeklētāji varēs aplūkot IeM sagatavoto fotogrāfiju izstādi „Drošība un kārtība – Latvijai 90”, kurā apkopotas liecības par policijas, ugunsdzēsības un robežapsardzības dienestu attīstību un izaugsmi deviņdesmit gadu laika posmā. Piektdien, Valsts policijas stendā apmeklētājiem būs iespējams redzēt kārtības sargu operatīvās automašīnas un motociklu, kā arī tuvumā izmēģināt ikdienas darbā izmantotos Ceļu policijas fotoradarus un alkometrus. Ugunsdzēsēji apmeklētājiem izrādīs speciālos glābēju ķīmiskos tērpus darbam īpaši kaitīgā vidē, kā arī vienu no modernākajām ugunsgrēku dzēšanas automašīnām un laivu uz gaisa spilvena, kas tiek izmantota glābšanas operācijās uz ūdens vai purvainās vietās. Mazākos izstādes apmeklētājus sagaidīs policijas Runcis Rūdis, Bebrs Bruno un ugunsdzēsēju Zilonītis Baltiņš, kas stāstīs par drošību un iespējām sevi pasargāt no nelaimes. 25.aprīlī, pulksten 13 paredzēts arī informatīvs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta seminārs par ugunsdrošību, padomiem profilaksei, rīcību ugunsgrēka gadījumā un citiem saistītiem jautājumiem.

Ar informatīvo stendu un videofilmas demonstrēšanas seansiem izstādē piedalīsies arī Policijas akadēmija, savukārt Valsts policijas koledža piedāvās interesentiem izmēģināt roku speciālajā bezložu šaušanas stendā. Piektdien, pulksten 12:30 policijas kinologi rādīs 30 minūšu garus paraugdemonstrējumus dienesta suņu paklausībā, pārkāpēja aizturēšanā un paslēptu priekšmetu meklēšanā. Visas trīs izstādes dienas topošie policisti arī demonstrēs tuvcīņas paņēmienus (sākums: 24.aprīlī plkst.13.00; 25.aprīlī plkst.13.00; 26.aprīlī plkst.12.00).

Ar savu klātbūtni izstādē ministrija cer veicināt ciešāku sadarbību starp sabiedrību, drošības biznesu pārstāvošiem uzņēmumiem un tiesībaizsardzības iestādēm, kurām visām ir kopējs mērķis – cilvēku drošība un kārtība. „Mūsu nolūks, piedaloties izstādē, nav radīt konkurenci privātajām apsardzes firmām vai sacensties tehnoloģiskajos sasniegumos. Mēs šīs firmas uztveram kā partnerus kopīgam darbam un ceram šo sadarbību tikai paplašināt. Mums ir svarīgi, lai sabiedrība zina, kādām metodēm strādā tie dienesti, kas ikdienā ir atbildīgi par viņu drošību valstiskā līmenī,” uzsver IeM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Ūdre. Viņa arī atzinīgi vērtē to, ka izstāde „Drošība 2009” Skonto hallē norisināsies vienlaikus ar izstādi „Vasarnīca. Ainavu dizains. Atpūta”, tādējādi ar vienu biļeti apmeklētāji varēs apmeklēt abas tematiskās izstādes un iegūt plašāku informāciju par dažādām jomām.

„Drošība” ir jauna specializēta apsardzes, drošības un ugunsdzēsības izstāde, kuras mērķis ir atspoguļot drošības nozares attīstības pamattendences, kā arī ļauj iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģijas sasniegumiem un iespējām visās dzīves sfērās. Izstāde no 24. līdz 26.aprīlim norisināsies „Skonto” hallē Rīgā, E.Melngaiļa ielā 1a, un to organizē izstāžu sabiedrība „Prima”.

IeM dalība izstādē ir bezmaksas.
 
Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs, Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219363,
andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv

 

Pievienotās saites


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ