Reorganizē Iekšlietu ministrijas Sakaru centru

05.05.2009

Meklējot iespējas ietaupīt budžeta līdzekļus un samazināt administratīvo aparātu, Iekšlietu ministrija (IeM) iecerējusi ar 1.jūliju reorganizēt savā pakļautībā esošo Sakaru centru, nododot tā funkcijas un uzdevumus IeM Informācijas centram. Šo ieceri atbalstījis arī Ministru kabinets šodien, 5.maijā, notikušajā valdības sēdē.


IeM uzskata, ka abu centru apvienošana turpmāk ļaus daudz efektīvāk un pilnvērtīgāk risināt tos jautājumus, kas saistīti ar informācijas tehnoloģijām un telekomunikācijām, kā arī rada iespējas apvienotajai iestādei sniegt IeM un tās padotības iestādēm jaunus pakalpojumus, piemēram, komplekso tehnisko servisu, ko līdz šim atsevišķi bija sarežģīti nodrošināt. Tāpat apvienošana ļaus samazināt administratīvās izmaksas, jo plānots samazināt sešas administrācijas un atbalsta funkciju sniedzēju amata vietas, tai skaitā likvidējot iestādes vadītāja un viņa vietnieka amatu, kas šogad valsts budžetā ļautu ietaupīt 38 200 latus.

Budžeta samazinājuma dēļ amata vietu skaits Sakaru centrā jau līdz reorganizācijai bijis samazināts par 6 vietām, bet Informācijas centrā likvidētas 19 vietas.

Sakaru centrs ir IeM pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir nodrošināt ministriju un tās padotībā esošās iestādes ar Eiropas Savienības prasībām atbilstošām operatīvo radiosakaru un privāto elektronisko sakaru tīklu sistēmām, tādējādi veicinot noziedzības apkarošanu, kā arī valsts iekšējās drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanu.

Arī iepriekš IeM notikušas aģentūru apvienošanas vai likvidēšanas. Optimizējot padotības iestāžu struktūru, no šā gada 1.janvāra savu darbību izbeigusi valsts aģentūra "Iekšlietu ministrijas sporta centrs", kura funkcijas pārņēma IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūra. Savukārt ar 1.jūliju darbu plāno sākt nodrošinājuma valsts aģentūru, kurā apvienotas valsts aģentūra "Materiālās rezerves" un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents, tel. 67219082, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ