Būvdarbu kontrolē pašvaldības policisti sadarbosies ar būvinspektoriem

07.05.2009

Iekšlietu ministrija šodien, 7.maijā, pieteikusi izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē likumprojektu ar grozījumiem likumā "Par policiju", kas turpmāk ļautu pašvaldībām un būvinspektoriem ciešāk sadarboties ar pašvaldības policiju būvdarbu kontrolē un nelikumību atklāšanā.


Likumprojekts paredz papildināt likumu "Par policiju", nosakot pienākumu pašvaldības policijai sniegt palīdzību būvinspektoriem būvdarbu kontroles nodrošināšanā un nepieciešamības gadījumā ar tiesas lēmumu arī iekļūt privātpersonai vai komersantam piederošajā īpašumā.

Tieši iekļūšana privātīpašumā līdz šim bijusi viena no nozīmīgākajiem problēmām būvinspektoriem, jo likums nenosaka obligātu pienākumu īpašuma saimniekiem ielaist būvinspektorus savā īpašumā. Līdz ar to, pat esot aizdomām, ka kādā būvobjektā netiek ievērotas normatīvo aktu prasības un darbi tiek veikti nelikumīgi, praksē gan būvinspektoriem, gan pašvaldībai bija ierobežotas iespējas šos pārkāpumus fiksēt un novērst, jo likumiskais īpašnieks varēja atteikties labprātīgi uzraugus ielaist privātīpašumā.

Likumprojekts vēl saskaņojams ar citām ministrijām un Valsts kanceleju, kā arī izskatāms Ministru kabinetā un jāpieņem Saeimā.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents, tel. 67219082, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ