Iekšlietu nozare ir valdības prioritāte

11.05.2009

Ministru kabineta sēdē piektdien, 8.maijā iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei izdevās pārliecināt valdību, ka iekšlietu nozarei valstī ir jābūt prioritātei un turpmāka budžeta izdevumu samazināšana par aptuveni 10 miljoniem latu nav iespējama.


Jau iepriekš iekšlietu ministre Linda Mūrniece pauda uzskatu, „ka turpmāka IeM sistēmas finansējuma samazināšana 2009.gadā varētu radīt nopietnus draudus Latvijas valsts iekšējai drošībai un kārtībai, jo tas nozīmētu no darba būtu jāatbrīvo aptuveni 3000 policijas darbinieki, vairāk nekā 400 robežsargu 738 ugunsdzēsēji un jālikvidē 52 ugunsdzēsības un glābšanas dienesta posteņi. Ar šo soli valdība ir apliecinājusi, ka iekšlietas ir prioritāte un finansējuma nesamazināšana ne tikai izglābj iekšlietu dienestus, bet arī garantē iekšējo drošību valstī.”

Vienlaikus, ministre norāda, ka IeM strikti turpinās iesākto reformu, kas paredz līdz 2011.gadam konceptuāli mainīt iekšlietu sistēmas darbības principus, kā rezultātā tiks ietaupīti aptuveni 9 miljoni latu.

Tāpat līdz 1. jūnijam tiek veikta būtiska IeM centrālā aparāta un padotības iestāžu struktūrvienību optimizācija, samazinot visu līmeņu struktūrvienību vadītāju vietnieku skaitu un veicot citas izmaiņas, atbilstoši valsts pārvaldes reformas plāna nosacījumiem.

Jau iepriekš vēstīts, ka IeM veiktie un uzsāktie valsts budžeta taupības pasākumi pilnā apmērā ir ļāvuši īstenot normatīvo aktu prasības, par 19% samazinot 2009.gada atlīdzības fonda izdevumus. Samazinājums panākts, IeM sistēmas darbiniekiem 2009.gadā nemaksājot pabalstus, piemaksas, prēmijas, visās IeM padotības iestādēs samazināts personāla skaits. Amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm no 120 uz 50 latiem samazināta ikmēneša uzturdeva, no 40 uz 30 dienām samazināts ikgadējā atvaļinājums ilgums, no trīskāršas mēneša vidējās izpeļņas uz vienas mēneša vidējās izpeļņas apmēru samazināts atvaļināšanas pabalsts. IeM veikusi pasākumus, lai ierobežotu atsevišķu speciālo piemaksu apmērus, noteiktu īpašus nosacījumus virsstundu darba apmaksai.

Līdzekļu ietaupījums panākts, reorganizējot un apvienojot IeM aģentūras. Tā 2008.gada 31.decembrī valsts aģentūru „IeM Sporta centrs” pievienoja IeM veselības un sociālo lietu aģentūrai, šā gada 30. jūnijā plānots pabeigt valsts aģentūras „Materiālās rezerves” un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūras apvienošanu, bet 31. maijā IeM Sakaru centra pievienošanu IeM Informācijas centram.

Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ