Par rotāciju IeM vadībā

13.05.2009

Šodien, 13.maijā Iekšlietu ministre Linda Mūrniece nolēmusi atbrīvot no amata IeM valsts sekretāru Aldi Lieljuksi, viņa vietā virzot pašreizējo valsts sekretāra vietnieci Ilzi Pētersoni, kura jau no 1998.gada ieņem vadošus amatus iekšlietu sistēmā.


Iekšlietu ministre L.Mūrniece valsts sekretāram A.Lieljuksim piedāvājusi Latvijas policijas akadēmijā prorektora (zinātniskajos jautājumos) amatu. Kā skaidro iekšlietu ministre - „ Lieljuksis, ieņemot Valsts policijas priekšnieka amatu, ir pieļāvis vairākas būtiskas kļūdas un nav garantijas, ka viņš tās neatkārtos. Tā pat šajos grūtajos apstākļos ir vajadzīgs cilvēks, kurš ātri domā un dara, nevis gari un teorētiski runā par problēmām”.

IeM valsts sekretāra amata kandidāte Ilze Pētersone sākotnēji bija atbildīga par Eiropas savienības (ES) likumdošanas saskaņošanu iekšlietu jomā Latvijas iestāšanās procesā ES. Vēlāk I.Pētersone turpināja darbu kā atbildīgā par Latvijas pievienošanās procesu Šengenas telpai.
No 2005.gada I.Pētersone kļuva par IeM valsts sekretāra vietnieci un no 2007.gada decembra līdz šā gada martam pildīja bijušā Ministru prezidenta Ivara Godmaņa padomnieces pienākumus ES jautājumos.

Pēc valdības maiņas I.Pētersone atgriezās iekšlietu sistēmā, kur turpināja pildīt valsts sekretāra vietnieces pienākumus.

2008.gada 12.novembrī I.Pētersone apbalvota ar III šķiras Atzinības krustu, savukārt 2003.gada 10.jūnijā ar IeM Zelta goda zīmi.

Ministre jau apspriedusi gaidāmo rotāciju ar partijas un koalīcijas partneriem, kas pret šādu kadru maiņu neiebilst.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Atpakaļ