Valsts policijas tikšanās ar sadarbības partneriem

14.05.2009

Šodien Valsts policijas vadība tikās ar citu valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem jautājumā par tūristu drošību Rīgā. Diskusija tika organizēta kā turpinājums citu organizāciju izrādītajām iniciatīvām šo jautājumu risināšanā. Valsts policija uzskata, ka situāciju iespējams stabilizēt tikai uzlabojot sadarbību starp dažādām atbildīgajām institūcijām, kā arī ieviešot stingrākas sankcijas pret negodīgajiem uzņēmējiem.


Tikšanās laikā īsu ieskatu par pašreizējo situāciju sniedza Valsts policijas priekšnieks V.Voins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks I. Ķuzis. Prezentāciju par situāciju saistībā ar Rīgas naktsklubiem bija sagatavojis Rīgas Centra iecirkņa policijas priekšnieks M. Mežavilks. Tika prezentēts „Luksofora sistēmas” modelis, kura ideja aizgūta no Lielbritānijas karalistes. Vadoties no šīs sistēmas, policija apkopo un analizē datus par dažāda rakstura pārkāpumiem konkrētajā izklaides vietā, tajā skaitā: sevišķi smagi noziedzīgo nodarījumu skaits, narkotisko vielu izplatīšana izklaides vietā, materiāla rakstura pretenziju skaits no ārvalstnieku puses, klientu mantu pazušanas vai zādzības gadījumi, miesas bojājumu nodarīšana, konfliktu skaits ar apsardzi, sīkais huligānisms kā arī citi ar alkohola vai narkotisko vielu lietošanu saistīti incidenti. Vadoties no iegūtās informācijas, policija katram no klubiem piešķir konkrētas krāsas signālu. Zaļš signāls nozīmē, ka klubam nav problēmu ar likumu, oranžs signāls ļauj izteikt brīdinājumu, turpretī sarkans signāls nozīmē, ka klubam būtu jāliedz iespēja turpināt uzņēmējdarbību. Policija plāno pilnveidot šo modeli un sākt aprobēt jau šā gada otrajā pusē. Šobrīd Valsts policijas uzmanības lokā jau ir nonākuši daži Vecrīgas klubi, kur dažādu pārkāpumu skaits ir sasniedzis kritisko robežu.

Valsts policijas pārstāvji profilaktiskā darba ietvaros regulāri veic profilaktiskos reidus Rīgas naktsklubos. 2009. gada pirmajos trijos mēnešos Rīgas centra iecirknis šajos reidos sastādījis jau 126 administratīvo pārkāpumu protokolus par pārkāpumiem klubos. Reidi notiek sadarbībā ar citām atbildīgajām institūcijām.

Sadarbībā ar Ārlietu ministriju izdoti arī informatīvie materiāli ārvalstniekiem ar ieteikumiem par drošu uzturēšanos Latvijā.

Ieva Rekšņa
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece pulkvežleitnante
tālr.67075088, 29130397 ieva.reksna@vp.gov.lv 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ