Budžeta samazinājuma dēļ plāno atteikties no pabalsta par izdienu

27.05.2009

Budžeta līdzekļu samazinājuma dēļ policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem un citu Iekšlietu ministrijas (IeM) dienestu, kā arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām pakāpēm tomēr varētu netikt izmaksāts pabalsts par katru piecu gadu izdienu, kā to nosaka pašlaik spēkā esošā likumdošana. Par pabalsta atcelšanu šodien, 27.maijā, vienojās valdība sasauktajā ārkārtas sēdē, taču izmaiņas vēl jāapstiprina Saeimā.


Lai arī IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 37.panta sestā daļa nosaka, ka amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi pēc katriem pieciem nepārtrauktas izdienas gadiem saņem vienreizēju pabalstu triju mēneša amatalgu apmērā, tomēr pašlaik budžetā naudas šādiem pabalstiem ministrijai nav. Jau šogad Valsts robežsardzei pabalstos vajadzētu izmaksāt vairāk nekā pusmiljonu latu, taču šādi izdevumi nav iespējami pašreizējā budžeta ietvaros. Kā norāda Robežsardzē, pabalstu izmaksa būtu iespējama tikai tad, ja līdzekļu piesaistes nolūkā no dienesta atbrīvotu citus darbiniekus, taču šāda situācija nav pieļaujama, jo tas būtiski ietekmētu Robežsardzes funkciju veikšanu un valsts drošību.

Kopumā šogad pabalsts būtu izmaksājams 448 amatpersonām, nākamgad 361 amatpersonai, bet 2011.gadā pabalstu saņēmēju skaits palielinātos gandrīz trīsdesmit reizes – aptuveni 10 800 dienestu amatpersonām. Tas skaidrojams ar to, ka 2011.gadā pirmo reizi pabalstu izmaksu sagaidītu ne tikai robežsargi, bet arī policisti, ugunsdzēsēji un citu saistīto dienestu pārstāvji.

Darbinieku materiālā stimulēšana par katriem nepārtrauktiem dienestā pavadītiem pieciem gadiem Valsts robežsardzes amatpersonām ir pārmantota no laika, kad šis dienests vēl bija Aizsardzības ministrijas padotībā. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas sociālās garantijas arī pārējo Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām, kopš 2006.gada 1.oktobra šī norma attiecināta arī uz citu dienestu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Tas nozīmē, ka visu iestāžu amatpersonām šis pabalsts pirmo reizi pienāktos 2011.gadā.

IeM izstrādātais likuma grozījumu projekts paredz no šāda pabalsta izmaksas atteikties no šā gada 1.jūlija, taču tie robežsargi, kas piecu gadu izdienu sasniedz līdz šim datumam, normatīvo aktu noteiktajā kārtībā pabalstu saņems.

Plānotās izmaiņas saskaņotas ar Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju un Valsts kanceleju. Tagad tās jāpieņem vēl Saeimā.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ