Stiprina sadarbību ar Gruziju robežšķērsošanas uzraudzībā

27.05.2009

Turpinot jau iepriekš veiksmīgi aizsākto sadarbību starp Latviju un Gruziju robežšķērsošanas uzraudzības jomā, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone šodien, 27.maijā, tikās ar ārkārtējo un pilnvaroto Gruzijas vēstnieku Latvijā Konstantīnu Korkeliju (Konstantin Korkelia).


Tikšanās laikā tika parakstīts Latvijas Iekšlietu ministrijas, Gruzijas Iekšlietu ministrijas un Gruzijas Tieslietu ministrijas protokols par kārtību, kādā tiek īstenots jau pērn starp abām valstīm noslēgtais līgums par tādu personu atpakaļuzņemšanu, kuras neatbilst ieceļošanas vai uzturēšanās nosacījumiem otras valsts teritorijā. Protokolā detalizēti minēti pilsonības un valsts piederības pierādīšanas dokumenti, norādītas abu valstu kompetentās iestādes ar kontaktinformāciju, kā arī robežas šķērsošanas vietas, tranzīta un atpakaļuzņemšanas ar eskortu nosacījumi, kā arī izdevumu segšanas kārtība.

Starp Latviju un Gruziju jau kopš 2008.gada 11.jūlija ir noslēgts valdības līmeņa sadarbības līgums par tādu personu atpakaļuzņemšanu, kuras neatbilst ieceļošanas vai uzturēšanās nosacījumiem otras valsts teritorijā. Papildus protokols pie šī līguma bija nepieciešams, lai efektīvāk īstenotu readmisijas līgumu un noteiktu tā īstenošanas kārtību.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ