Plāno vienkāršot dzīvesvietas elektronisku deklarēšanu

11.06.2009

Tā kā budžeta līdzekļu taupības dēļ ir plānots atteikties no dzīvesvietas deklarēšanas pa pastu un ieviest īpašu nodevu par šo pakalpojumu pašvaldībās, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sagatavojusi un šodien, 11.jūnijā, saskaņošanai ar citām institūcijām Valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi noteikumu projektu, kas paredz vienkāršotu dzīvesvietas elektronisku deklarēšanas kārtību.


Sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par veidlapu dzīvesvietas deklarēšanai, deklarācijā sniegto ziņu pārbaudes kārtību un dzīvesvietas elektroniskās deklarēšanas kārtību” paredz, ka iedzīvotāji dzīvesvietas deklarēšanai turpmāk varētu lietot arī speciālu interneta tīmekļa vietni un tiešsaistes formu, kurā autentifikācijai un sniegto ziņu patiesuma apstiprināšanai būtu derīgs ne vien elektroniskais paraksts, bet arī kredītiestādes elektronisko norēķinu sistēmas autentifikācijas līdzeklis jeb internetbanka.

Lai arī jau pašlaik spēkā esoša sistēma pieļauj dzīvesvietas elektronisku deklarēšanu vietnē www.latvija.lv, to var izdarīt tikai personas ar e-paraksta iespējām, kas pieejamas tikai ļoti ierobežotam skaitam lietotāju. Turpretī banku norēķini internetā tiek plaši pielietoti, un kredītiestāžu piedāvātās autentifikācijas sistēmas internetā atbilst augstām drošības prasībām, līdz ar to var tikt izmantotas arī oficiālu iesniegumu nosūtīšanai valsts iestādēm.

Dzīvesvietas deklarēšana internetā lietotājiem plānota bezmaksas.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ