Turpmāka mehāniska līdzekļu samazināšana iekšlietu sistēmai radīs draudus Latvijas valsts iekšējai drošībai un kārtībai

11.06.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece šodien Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim nosūtījusi vēstuli, kurā pauž uzskatu, ka nav iespējams izpildīt Ministru kabineta doto uzdevumu Iekšlietu ministrijai (IeM) samazināt izdevumus 2009. gada otrajam pusgadam par 22,8 miljoniem latu.


„Līdz šim bija pārliecība, ka valdība iekšlietu nozari uzskata par prioritāti, taču šobrīd mēs atkal esam atkāpušies soli atpakaļ un es neredzu iespēju kā ar šādu finansējumu nodrošināt IeM padotībā esošo iestāžu darbību, pilnībā nesagraujot visu sistēmu,” atzīst ministre. L.Mūrniece uzskata, ka šāda mehāniska finanšu līdzekļu samazināšana uz sabiedriskās drošības un kārtības rēķina neveicina pozitīvu valsts pārvaldību, kā arī iedzīvotāju apmierinātību ar iekšlietu dienestu darbu un tas atstās destruktīvu ietekmi uz Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbību. Tas neizbēgami var radīt reālus draudus sabiedriskās kārtības garantēšanai un valsts drošībai kopumā, jo pakļautības iestādes nebūs spējīgas veikt tādus valsts iekšējai drošībai stratēģiski svarīgus pamatuzdevumus kā noziedzības apkarošana, sabiedriskās kārtības, personu un sabiedrības drošības aizsardzības nodrošināšana, izlūkošana un pretizlūkošana organizētās un ekonomiskās noziedzības apkarošanai, personas tiesību un likumīgo interešu aizsardzība, Latvijas Republikas valsts robežas apsardzība, ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas darbu veikšana un civilās aizsardzības nodrošināšana, iedzīvotāju uzskaite un dokumentēšana, migrācijas procesu vadība, ministrijas sistēmas iestāžu funkciju izpildei nepieciešamās informācijas un sakaru sistēmas nodrošināšana.

Izvērtējot IeM veicamās funkcijas un to nozīmīgumu, IeM izdevumus maksimāli var samazināt 9 miljonu latu apmērā, kā tas tika prasīts līdz šim. Tāpat strikti tiek turpināta iesāktā reforma, kas paredz līdz 2011.gadam konceptuāli mainīt iekšlietu sistēmas darbības principus.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

2 komentāri

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ