Veic reformas, lai mazinātu izdevumus

29.06.2009

Lai panāktu nepieciešamo budžeta līdzekļu ekonomiju un maksimāli samazinātu administratīvo aparātu, Iekšlietu ministrija (IeM) uzsākusi vērienīgas reformas visā iekšlietu sistēmā – jau ar 1.jūliju ministrijas centrālajā aparātā tiek ieviesta jauna administratīvā struktūra, reorganizētas valsts aģentūras un padotības iestādes, bet policijas, ugunsdzēsības un robežsardzes dienesti pakāpeniski pāriet uz reģionāli centralizētu pārvaldības modeli.


Sākot ar 1.jūliju, Iekšlietu ministrijas centrālajā aparātā tiek ieviesta jauna administratīvā struktūra, kurā kādreizējo četru valsts sekretāres vietnieku vietā atstāti vairs tikai divi, bet līdzšinējo 16 patstāvīgo struktūrvienību darbosies vairs tikai 9. Jaunais IeM strukturālās shēmas projekts paredz valsts sekretāra vietnieku pārraudzībā saglabāt esošo Juridisko departamentu, Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamentu, Finanšu vadības departamentu, Aģentūru uzraudzības nodaļu, kā arī Informātikas un sakaru nodaļu. Likvidēts tiek Drošības politikas departaments, Galvenā inspekcija, Izglītības koordinācijas nodaļa, Šengenas novērtēšanas nodaļa un Drošības režīma nodrošināšanas nodaļa. Līdzšinējā Plānošanas, koordinācijas un kontroles departamenta vietā tiek izveidots jauns – Nozares politikas departaments, bet Personāla un kvalitātes vadības nodaļu, Lietvedības nodaļu un Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļu apvienos izveidotajā Administratīvajā departamentā. Valsts sekretāres tiešajā pakļautībā atstāta Slepenā režīma nodaļa un Iekšējā audita nodaļa.

Kopumā ar centrālā aparāta optimizāciju un personālpolitikas izmaiņām Iekšlietu ministrija ir samazinājusi izdevumus 233 100 latu apmērā, to skaitā 38 498 latu ietaupījums panākts ar 19 amata vietu samazinājumu, 98 333 latu ar saīsinātās darba nedēļas ieviešanu (bezalgas atvaļinājumu), un vēl 96 269 lati – ar mēnešalgas samazinājumu centrālā aparāta darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka ar 1.jūliju spēkā stājas arī citas uzsāktās strukturālās reformas. No šī datuma darbu pārtrauc arī IeM Sakaru centrs, kura funkcijas tiek nodotas IeM Informācijas centram, bet Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra tiek apvienota ar valsts aģentūru „Materiālās rezerves”, tādējādi formējot jaunu veidojumu – Nodrošinājuma valsts aģentūru. Tās galvenās funkcijas būs darbs ar valsts materiālo rezervju veidošanu un glabāšanu, kā arī krimināllietu vai administratīvo pārkāpumu lietu pierādījumu, izņemtās mantas vai dokumentu glabāšana, realizācija vai iznīcināšana. Tāpat aģentūra būs atbildīga par IeM un tās padotības iestāžu rīcībā esošā īpašuma pārvaldīšanu, renovēšanu un būvēšanu, kā arī centralizēto iepirkuma procedūru veikšanu dienestu vajadzībām.

Pakāpeniski reformas notiek arī Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs. Ar 1.jūliju tiek likvidētas Valsts robežsardzes Valmieras pārvalde un Jelgavas pārvalde, kas turpmāk darbosies apvienoti ar Rīgas pārvaldi izveidotajā Rīgas pārvaldes Vidzemes I kategorijas dienestā. Tāpat arī reformas turpinās Valsts policijā, kur ar 1.jūliju Rīgas reģiona policijas pārvaldei tiek pievienota Jūrmalas policijas pārvalde. Savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde jau no jūnija sākuma ieviesusi jaunu administratīvo struktūru.


Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ