Cietušo evakuāciju radiācijas avārijas gadījumā uztic pašvaldībām

30.06.2009

Ministru kabinets šodien, 30.jūnija sēdē, pieņēmis grozījumus noteikumos par prasībām attiecībā uz sagatavotību radiācijas avārijai un rīcību šādas avārijas gadījumā. Grozījumos mainīta gan pašvaldību, gan arī atbildīgo ministriju un citu valsts iestāžu kompetence draudu novēršanā vai seku likvidēšanā.


Turpmāk, ņemot vērā Radiācijas drošības centra ieteikumus, lēmumu par radiācijas avārijā cietušo iedzīvotāju evakuāciju uzticēts veikta attiecīgajām pašvaldībām, nevis Ārkārtējo situāciju valsts operatīvajai komisijai, teritoriālai ārkārtējo situāciju operatīvajai komisijai vai Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kā tas bija noteikts līdz šim. Kā skaidro grozījumu izstrādātāji, pašvaldībām jau iepriekš Civilās aizsardzības likumā bija uzdots pienākums nepieciešamības gadījumā evakuēt iedzīvotājus no katastrofas skartajām vai apdraudētajām vietām, tāpēc arī radiācijas draudu gadījumā iedzīvotāju evakuāciju pareizāk būtu veikt pašām pašvaldībām.

Tāpat grozījumi nosaka, ka lēmumu par lauksaimniecības, pārtikas produktu un dzeramā ūdens aizsardzībai veicamajiem pasākumiem pieņem Zemkopības ministrija, jo tā ir vadošā valsts pārvaldes iestāde lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēs. Veselības un Vides ministrijas varēs sniegt ieteikumus šajos jautājumos.

Ministru kabinets izslēdzis no noteikumiem arī visas normas, kas saistītas ar civilās aizsardzības aizsargbūvju izmantošanu radiācijas draudu gadījumā, jo jau 2008.gada 28.oktobra valdības sēdē tika pieņemts lēmums atteikties no patvertņu uzturēšanas – tās fiziski un morāli vairs neatbilst sava sākotnējā uzdevuma veikšanai.

Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 8.aprīļa noteikumos Nr.152 „Prasības attiecībā uz sagatavotību radiācijas avārijai un rīcību šādas avārijas gadījumā” stāsies spēkā pēc publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ