IeM sistēmas darbiniekiem atļauj izmantot vecā parauga apliecības

30.06.2009

Iekšlietu ministrijas (IeM) un padotības iestāžu darbiniekiem uz vēl vienu gadu atļauts turpināt izmantot vecā parauga dienesta apliecības, nosaka šodien, 30.jūnijā, Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi likumdošanā. Lai arī sākotnēji bija plānots vecā parauga apliecību lietošanu pārtraukt ar šā gada 30.jūniju, ne visi dienesti ir spējuši izgatavot saviem darbiniekiem jaunas apliecības, tāpēc bija nepieciešams esošo apliecību termiņa pagarinājums.


Ministru kabineta 2008.gada 19.maija noteikumi Nr.338 „Par IeM sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta apliecības un žetona paraugu un dienesta apliecības un žetona izsniegšanas un nodošanas kārtību” paredz, ka vecā parauga amatpersonu dienesta apliecības ir derīgas līdz to derīguma termiņa beigām, bet ne ilgāk kā līdz šā gada 30.jūnijam. Taču šobrīd tikai Valsts policijas darbiniekiem tiek izgatavotas jauna parauga dienesta apliecības plastikāta kartes formā, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes, IeM Informācijas centra, IeM Sakaru centra un Policijas akadēmijas amatpersonām jaunās apliecības nav iespējams izgatavot nedz tehniski, nedz finansiāli, jo tas prasa papildus līdzekļus, kas ministrijas budžetā vismaz šogad nav rodami.

Vecā parauga dienesta apliecību derīguma termiņš pagarināts par vienu gadu – līdz 2010.gada 30.jūnijam.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ