Valdība dod zaļo gaismu Policijas akadēmijas likvidēšanai

30.06.2009

Ministru kabinets šodien, 30.jūnijā, pieņēmis lēmumu uzsākt Iekšlietu ministrijas padotībā esošās Latvijas Policijas akadēmijas likvidēšanu. Jauni studenti akadēmijā jau ar šo mācību gadu vairs netiks uzņemti, bet esošos studentus no nākamā gada 1.janvāra pārņems Latvijas Universitāte, piedāvājot tiem mācīties maksimāli pietuvinātās studiju programmās.


Ministru prezidenta Valda Dombrovska parakstītajā rīkojumā minēts, ka Latvijas Policijas akadēmija tiek likvidēta ar 2010.gada 1.janvāri, bet Iekšlietu ministrijai noteikts uzdevums izveidot speciālu akadēmijas likvidācijas komisiju, kas jau līdz šā gada 1.septembrim sastādītu un iesniegtu apstiprināšanai konkrētu likvidācijas plānu, paredzot arī materiālo un finanšu līdzekļu inventarizācijas veikšanu. Rīkojums uzdod arī akadēmijas rektoram Vitoldam Zaharam pašlaik nodarbināto skaita un atalgojuma apmēru samazināt atbilstoši pieejamajiem finanšu līdzekļiem. Viņa kompetencē paliek arī studiju maksas noteikšana nākamajam studiju gadam, taču tās apmērs noteikti saskaņojams ar Iekšlietu ministriju.

Ievērojot normatīvajos aktos noteiktās studējošo tiesības pabeigt uzsāktās studijas, Latvijas Policijas akadēmija un Latvijas Universitāte savstarpēji jau noslēgušas vienošanos par iespēju studentiem pēc akadēmijas likvidācijas pāriet uz citām 2.līmeņa augstākās izglītības, maģistra un doktora studiju programmām Latvijas Universitātē, kas pēc veida, iegūstamās kvalifikācijas un grāda ir iespējami tuvas pārtrauktajai studiju programmai. Sīkāk jautājumi par akadēmijas finansējuma pārdali, pastāvošajām saistībām, personālu, mācību programmu un studentu pārņemšanu tiks izskatīti Iekšlietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas speciālistu darba grupā.

Jau iepriekš vēstīts, ka pašreizējā ekonomiskā situācijā budžeta taupības nolūkos Iekšlietu ministrija vairs nevar atļauties pati uzturēt savā sistēmā šo augstākās izglītības iestādi. IeM pamatfunkcijās neietilps izglītības politikas īstenošana un tiesību zinātņu speciālistu sagatavošana citām nozarēm, tāpēc, ja pēc Policijas akadēmijas likvidēšanas būs nepieciešamība dienestu amatpersonām nodrošināt 2.līmeņa augstāko izglītību tiesību zinātnēs, IeM veiks attiecīgu pasūtījumu kādai citai augstskolai, kas piedāvā maksimāli līdzvērtīgu apmācību.

Līdz ar Policijas akadēmijas likvidēšanu IeM sistēmā paliek trīs izglītības iestādes: Valsts policijas koledža, Robežsardzes koledža, un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža, kas visas sniedz dienestu darba specifikai atbilstošu profesionālo izglītību.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

3 komentāri

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ