Apstiprina jauno Nodrošinājuma valsts aģentūras nolikumu

30.06.2009

Ministru kabinets šodien, 30.jūnijā, apstiprinājis Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmā izveidotās Nodrošinājuma valsts aģentūras darbības nolikumu, tādējādi jau ar 1.jūliju jaunā aģentūra var uzsākt darbu.


Konkurss uz jaunās aģentūras direktora amatu gan vēl nav noslēdzies, un atbilstošākais pretendents vēl tiek izvērtēts, taču no 1.jūlija par Nodrošinājuma valsts aģentūras direktora pienākumu izpildītāju noteikts līdzšinējais aģentūras „Materiālās rezerves” direktora vietnieks Raimonds Bluķis.

Nodrošinājuma valsts aģentūras galvenās funkcijas būs darbs ar valsts materiālo rezervju veidošanu un glabāšanu, kā arī krimināllietu un administratīvo pārkāpumu lietu pierādījumu, izņemtās mantas un dokumentu glabāšana, realizācija vai iznīcināšana. Tāpat aģentūra būs atbildīga par IeM un tās padotības iestāžu rīcībā esošā īpašuma pārvaldīšanu, renovēšanu un būvēšanu, kā arī centralizēto iepirkuma procedūru veikšanu dienestu vajadzībām. Līdz šim ar šiem jautājumiem iekšlietu sistēmā nodarbojās valsts aģentūra „Materiālās rezerves” un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra, kas abas līdzekļu ekonomijas nolūkā tiek restrukturizētas un apvienotas vienotā iestādē.

Jau iepriekš informēts, ka galvenais iemesls abu aģentūru reorganizācijai ir nepieciešamība IeM rast veidus, kā samazināt pašreizējos tēriņus un vienkāršot administratīvās pārvaldes procesu, kas veicinās deleģēto funkciju un uzdevumu efektīvāku īstenošanu. Līdz ar jaunās Nodrošinājuma valsts aģentūras izveidošanu šīs funkcijas tiks apvienotas vienā dienestā, un tas ļautu optimizēt ne tikai materiālos, bet arī personāla resursus, jo samazinātos to darbinieku skaits, kas nepieciešams atbalsta funkciju veikšanai – grāmatvedībā, lietvedībā, kā arī abu aģentūru administratīvajā pārvaldē. 2009.gada budžeta grozījumos jau paredzēts, ka abu aģentūru reorganizēšana un to izdevumu maksimāla samazināšana Iekšlietu ministrijai ļauj ietaupīt 4 042 604 latu.

IeM arī iepriekš notikušas aģentūru apvienošanas vai likvidēšanas. Optimizējot padotības iestāžu struktūru, no šā gada 1.janvāra savu darbību izbeigusi valsts aģentūra „Iekšlietu ministrijas sporta centrs”, kuras funkcijas pārņēma IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūra.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ