Pagarina Latvijas dalību novērošanas misijā Gruzijā

01.07.2009

Pamatojoties uz Eiropas Savienības (ES) Padomes Ģenerālsekretariāta lūguma, Ministru kabinets vakar, 30.jūnijā, nolēmis pagarināt vēl uz vienu gadu divu Valsts policijas un Valsts robežsardzes pārstāvju dalību ES novērošanas misijā Gruzijā, piešķirot tam no neparedzētiem gadījumiem domātajiem līdzekļiem 16 444 latus.


Jau no pagājušā gada 25.septembra ES misijā „EUMM GEORGIA” Gruzijā uzturas Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Starptautisko lietu biroja Starptautisko attiecību nodaļas vecākais inspektors, kapteinis Edgars Perijs un Valsts robežsardzes Jelgavas pārvaldes Bauskas rajona Imigrācijas nodaļas galvenais inspektors, virsniekvietnieks Jānis Baltmanis, taču viņiem iepriekš noteiktais termiņš beidzas jau 1.oktobrī un ES Padomes Ģenerālsekretariāts izteicis lūgumu Latvijas valdībai to pagarināt.

Abu iekšlietu sistēmas darbinieku uzturēšanās Gruzijā pagarināta līdz 2010.gada 14.septembrim, un Iekšlietu ministrijai 2009.gada budžetā tas papildus izmaksās 16 444 latus. Novērotāju dienasnaudas un apdrošināšanas izdevumi tiek segti no Eiropas Savienības budžeta līdzekļiem, bet Latvijas pusei jāsedz izdevumi, kas saistīti ar abu amatpersonu atalgojumu, dzīvošanas nodrošināšanu, kā arī sakaru pakalpojumiem. Nepieciešamos līdzekļus plānots ņemt no neparedzētiem gadījumiem domātajiem līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka šīs civilās misijas uzdevums ir novērot Gruzijas konfliktā iesaistīto pušu darbību, kā arī 2008.gada 12.augustā starp Krieviju un Gruziju noslēgtās sešu punktu vienošanās ievērošanu visā Gruzijas teritorijā – tajā skaitā Dienvidosetijā un Abhāzijā.

Kopumā misijā piedalās vairāk nekā 200 pārstāvji no dažādām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ