Iekšlietu sistēmā atalgojuma samazinājums - dienestu priekšnieku rokās

01.07.2009

Lai arī valdība vakar, 30.jūnijā, notikušajā Ministru kabineta sēdē nolēmusi samazināt visu iekšlietu sistēmā strādājošo algu rāmja robežu par 20 procentiem, iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzsver, ka šāds lēmums nebūt nenozīmē mehānisku algu griešanu. Viņa skaidro, ka lēmums par algu samazinājumu darbiniekiem būs jāpieņem katra dienesta priekšniekam, un valdības noteiktais 20 procentu samazinājums lielākoties skars tikai tās amatpersonas, kas līdz šim saņēmušas augstākos ienākumus.


Plašsaziņas līdzekļos izplatītā informācija, ka valdības pieņemtais lēmums nozīmē par 20 procentiem samazināt visu iekšlietu sistēmā strādājošo atalgojumu, nav īsti precīzs, jo Ministru kabinets vakar pieņēmis lēmumu samazināt iekšlietu sistēmā strādājošajiem algu tabulā maksimālās un minimālās algas robežas, pazeminot tās par vienu piekto daļu. "Tas nenozīmē, ka obligāti visiem jāsamazina alga par 20 procentiem. Katrs dienesta vadītājs izlemj, kā un cik mazināt, jo galvenais šobrīd ir iekļauties mums dotā budžeta ietvaros, nevis mehāniski griezt," skaidroja ministre.

Tā kā iekšlietu sistēmā maksimāli iespējamais algas apjoms no šodienas tiek samazināts par 20 procentiem, viennozīmīgi šāds samazinājums skars tos, kas līdz šim saņēmuši augstākās algas. Protams, algu skalas pārbīde uz leju nozīmē, ka algas var tikt samazinātas arī mazāk atalgotajiem darbiniekiem, taču tas varētu tikt darīts tikai atsevišķos gadījumos, nevis visā sistēmā kopumā. "Maksimāli mēs šobrīd cenšamies pasargāt ugunsdzēsējus, jo viņiem ir vismazākā alga visā sistēmā. Tāpat esmu aicinājusi arī citu dienestu priekšniekus rūpīgi izskatīt visas iespējas un meklēt alternatīvus samazinājumus, lai nebūtu jāņem nost nauda tiem, kam tās jau tā ir maz," uzsver L.Mūrniece.

Jau tagad dienestu vadītāji izskatot iespējas piešķirt papildus bezalgas atvaļinājuma dienas, citur plānots tikai 5 procentu samazinājums, bet vēl citur atalgojumam paredzētie budžeta līdzekļi tiks samazināti uz strukturālo reformu rēķina, samazinot darbinieku skaitu.

Iekšlietu sistēmas priekšrocība ir tāda, ka pirmajā budžeta lasījumā dienestos algas vispār netika skartas, jo prasīto izdevumu samazinājumus tika panākts ar citiem resursiem – samazinot administratīvās izmaksas, ēku apsaimniekošanas izdevumus, centrālā aparāta reorganizāciju un aģentūru apvienošanu. Skatot budžetu otrajā lasījumā, ministrija panāca, ka valdība par 10 miljoniem samazina prasīto ietaupījuma apmēru, līdz ar to algu samazinājums nav tik būtisks, kā iepriekš bija plānots.

Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 27.janvāra noteikumos Nr.86 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta atalgojuma sistēmu un atbilstošajām augstākajām speciālajām dienesta pakāpēm" stājas spēkā šodien, 1.jūlijā.

Sagatavoja:
Sintija Virse,
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja.
Tālr.: 67219363, mob.tālr.: 26368442
sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ