Iekšlietu ministrija tieši nodrošinās Policijas akadēmijas vadību

08.07.2009

Šodien stājas spēkā Ministru kabinetā (MK) pieņemtais rīkojums Nr.442 „Par Latvijas Policijas akadēmijas likvidāciju”, kas nosaka šīs iekšlietu sistēmas augstākās mācību iestādes likvidāciju ar 2010.gada 1.janvāri. Lai nodrošinātu Latvijas Policijas akadēmijas (LPA) turpmāko darbspēju un izpildītu valdības rīkojumu noteiktajā termiņā pabeigt akadēmijas likvidācijas procesu, Iekšlietu ministrijā (IeM) pieņemts lēmums uzticēt LPA prorektora LPA likvidācijas jautājumos pienākumu izpildi Ingunai Airei, IeM Valsts sekretāres vietniecei. 


Lēmums tieši kontrolēt LPA pamatots ar to, ka akadēmijā līdz šim nav veiktas būtiskas aktivitātes izdevumu samazināšanā, to skaitā strukturālās reformas un atalgojuma samazināšana darbiniekiem. Pēc Valsts Kases sniegtās informācijas, 2009.gada pirmajā pusgadā LPA uzturēšanas izdevumu segšanai ir izlietojusi 77,3 procentus no visam gadam ieplānotā finansējuma, līdz ar to jau septembrī akadēmijas kase būtu tukša un mācību iestādes tālākā darbība likvidācijas posmā kļūtu neiespējama.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece šodien parakstīja lēmumu uzsākt disciplinārlietu un izvērtēt LPA rektora Vitolda Zahara rīcību.

„Saspringtajā budžeta situācijā mums ir svarīgi pieņemt lēmumus, kas atbilst valstī noteiktajiem taupības pasākumiem, un ir ļoti būtiski, lai visā iekšlietu sistēmā būtu vienota izpratne šai jautājumā. Līdz šim Policijas akadēmijas vadība nerēķinājās ar reālo finansējuma situāciju, tādēļ mums nācās nodrošināt akadēmijas vadības pārņemšanu, lai vistiešākajā veidā kontrolētu budžetu,” skaidroja ministre Linda Mūrniece. Viņa arī norādīja, ka „apzinīga un godprātīga amata pienākumu izpilde dažkārt nosaka asu lēmumu pieņemšanu, bet Policijas akadēmijā iepriekš tas nav noticis”.

Šodien par ministrijas lēmumu tika informēts V. Zahars un LPA mācībspēki.

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ