Zviedrijas policijas amatpersonu vizīte Latvijas Valsts robežsardzē

10.07.2009

Kā jau ziņots, 2009.gada 9.jūlijā Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldē notika Stokholmas reģiona policijas robežkontroles vienības vizīte, kuras mērķis bija profesionālo sakarus attīstīšana un informācijas apmaiņas uzlabošana starp Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes un Zviedrijas policijas Stokholmas ostas amatpersonām jautājumos, kas skar nelegālās migrācijas ierobežošanu, kā arī pieredzes apmaiņa  robežpārbaužu un profilēšanas jomā.


Galvenais jautājums, kas interesēja Zviedrijas kolēģus - sadarbības attīstīšana prāmju līnijas Rīga – Stokholma pasažieru pārbaudēs.

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi par likumdošanu, kas skar Zviedrijas amatpersonu operatīvo darbību un sadarbību operatīvās darbības jomā, par sadarbību personu identificēšanas jomā, kā arī notika informācijas apmaiņa par personām, kuras tiek sūtītas atpakaļ uz valsti, no kuras tās ar prāmi ieceļojušas.

Abas puses dalījās pieredzē tādu personu konstatēšanā, kuru ceļojuma mērķis neatbilst vīzu pieteikumā norādītajam, kā arī par sankciju piemērošanu personām bez derīgas vienotās vīzas, bet kuras lido tranzītā uz valsti, kur tās tiks uzņemtas.

Tikšanās laikā, papildus plānotajam, tika panākta vienošanās par kopīgas jūras operācijas organizēšanu šā gada septembrī vai oktobrī ar Igaunijas un Somijas robežsardzes ostu amatpersonu iesaistīšanu.

Informāciju sagatavoja:
Biruta Stankeviča,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta vecākā inspektore,
tālr. 67075739, e-pasts biruta.stankevica@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ