Mūrniece: Valsts robežsardze ir pilnvērtīga iekšlietu sistēmas daļa

13.07.2009

 Iekšlietu ministrija (IeM) kategoriski iebilst laikraksta Neatkarīgā Rīta avīze 13.07.2009. rakstā “Robežsardzi varētu pievienot Aizsardzības ministrijai” paustajai informācijai. Ne iepriekš, ne arī turpmāk nav plānots pilnvērtīgu iekšlietu sistēmas dienestu iekļaut citas ministrijas struktūrā.


“Laikrakstā norādītā informācija ir nekorekta un neatspoguļo patieso situāciju. Pēc diskusijas ar aizsardzības ministru esam nākuši pie secinājuma, ka lietderīga AM Jūras spēku un Valsts Robežsardzes jūras vienību ciešāka sadarbība,” skaidro iekšlietu ministre Linda Mūrniece. “Nevienā mirklī nav apsvērta iespēja VRS nodot AM un tā, atbilstoši starptautiskai praksei, tiks saglabāta kā pilnvērtīga iekšlietu sistēmas daļa”.

Laikrakstā kļūdaini norādīts arī par starpministriju darba grupas izveidi. Jautājums par apvienošanu vai funkciju nodošanu netiek oficiāli apspriests.

Visās iekšlietu sistēmas iestādēs rit aktīvs reformu process, kas paredz reģionālu struktūru izveidi. Arī VRS vadība aktīvi strādā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus un optimizētu VRS resursu, atbilstoši dienesta vajadzībām, nodrošinot ES ārējās robežas aizsardzību.


Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv 

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ