Valsts policijas darbinieki vasaras pasākumu laikā turpinās autovadītājiem dalīt „Svētku dzērienkartes”

16.07.2009

Valsts policija sadarbībā ar SIA „Baltijas Izklaides Aģentūra” un AS „Aldaris” vienojusies šovasar turpināt pirms Jāņiem aizsākto akciju „Nebrauc dzēris! Dārgi.”, kuras ietvaros autovadītājiem dalīs „Svētku dzērienkartes”, tādējādi atgādinot nesēsties pie auto stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē.


Apzinoties sarežģīto ekonomisko situāciju valstī, akcijas mērķis ir ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku rosināt uz pārdomām par to, cik finansiāli dārgi var izmaksāt sēšanās pie auto stūres alkohola reibumā, un kādas sekas tas var atstāt turpmākajā dzīvē.

Šobrīd ir sagatavotas jaunas, uzlabotas „Svētku dzērienkartes” ar vairākiem papildinājumiem, kuras apturētajiem autovadītājiem dalīs ceļu policisti vietās, kur notiek masu pasākumi, kā piemēram, mūzikas festivāls „Positivus” un „Tele2 Baltic Beach Party”, kā arī citu lielāku publisko pasākumu laikā.

„Svētku dzērienkartes” autovadītājiem atgādinās ne vien par lielajiem naudas sodiem un iespējamām traģiskajām sekām, bet arī par pārkāpumu uzskaites punktiem jeb tautā sauktajiem soda punktiem, kas tiek piemēroti par sēšanos pie stūres reibumā.

Līdz ar „Svētku dzērienkarti” ar dramatiski augstajām dzērienu cenām, apturētais autovadītājs saņems arī noplēšamu un makā ieliekamu sodu kartīti, kurā uzskatāmi parādīts, kāds sods draud par sēšanos pie stūres reibumā, tāpat arī uzziņu par piemērojamajiem soda punktiem un informāciju par tālruņiem, kuri būs noderīgi neskaidrību gadījumā.

Tāpat kā jauninājums ietverts punkts par „tējas naudas piedāvāšanu”, tādējādi atgādinot, ka Krimināllikums par kukuļdošanu valsts amatpersonai paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 6 gadiem.

Jāuzsver, ka Valsts policija šajā akcijā nav ieguldījusi nekādus finansiālos līdzekļus, un tā realizēta tikai par atbalstītāju - SIA „Baltijas Izklaides Aģentūra” un AS „Aldaris” - finansējumu.

Kā atzinusi AS „Aldaris” valdes priekšsēdētāja Ināra Šure: „Esam pārliecināti, ka šogad Jāņu laikā aizsāktā sadarbība ar Valsts policiju akcijas „Nebrauc dzēris! Dārgi!” ietvaros sasniedza mērķi, tādēļ vienojāmies par akcijās turpināšanu. „Aldaris” sociālo atbildību izvirzījis par vienu no darbības stratēģiskajām prioritātēm. Popularizējot iedvesmojošus piemērus par citu veikumu sociālās atbildības jomā, „Aldaris” cer pārliecināt arī citus uzņēmumus par būtiskām priekšrocībām, ko sniedz atbildīga uzņēmējdarbības ideju īstenošana”.

Jāuzsver, ka Valsts policija nav soģis un tās spēkos nav pārbaudīt visus Latvijas autovadītājus, tādēļ ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ir katra iedzīvotāja pienākums un atbildība. Atcerēsimies, ka arī katra blakussēdētāja un līdzbraucēja iespējās ir izglābt savas un savu tuvinieku dzīvības!

Laikā, kad daudziem ir grūtības nomaksāt kredītus un līzingus, naudas sods līdz pat 9000 latiem, 15 diennakšu arests, vadītāja tiesību atņemšana, mantas konfiskācija un medicīniskās aprūpes izdevumi – ir tikai daži no faktoriem, kas var būtiski ietekmēt visu turpmāko dzīvi. Arī tad, ja izdevies nosargāt visdārgāko – savu veselību un dzīvību.


Ieva Mikijanska
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
tel. 67829478, fakss 7075057
ieva.mikijanska@vp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ