Iekšlietu ministrijā tiekas ar drošības sektora nevalstiskajām organizācijām

22.07.2009

Šodien Iekšlietu ministrijā (IeM) notika Sabiedrības konsultatīvā drošības padomes (SKDP) kārtējā sanāksme. Sarunās ar sabiedrības drošības jomā strādājošo nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, pirmo reizi kopš stāšanās amatā, piedalījās arī Iekšlietu ministre Linda Mūrniece.


“Mūsu rokās ir instruments, lai veicinātu ciešāku sadarbību starp valsts un nevalstiskiem spēkiem, sabiedrības drošības uzturēšanā. Es priecājos, ka apsardzes un detektīvdarbības speciālisti izrāda interesi par likumdošanā nepieciešamajām izmaiņām, par policijas palīga institūcijas darba pilnveidi,” uzsvēra L. Mūrniece. Ministre piebilda, ka personiski iesaistoties SKDP darbā, viņa cer uz konkrētiem un īstenojamiem risinājumiem no nevalstisko organizāciju puses, solot atbalstu racionālām iecerēm.

IeM sadarbojas ar apsardzes un drošības biznesa struktūru speciālistiem jau vairākus gadus, par galveno uzdevumu izvirzot, lai gan valsts, gan privātās drošības struktūras strādātu vienotu mērķu vārdā un pēc vienādiem principiem. Pašlaik drošības speciālisti rosina aktīvāk meklēt kopīgus konkrētas sadarbības risinājuma modeļus, lai atbalstītu valsts struktūras, nodrošinot sabiedrisko drošību un kārtību.

Iepriekš IeM un apsardzes un drošības biznesu pārstāvošās nevalstiskās organizācijas  parakstīja Sadarbības memorandu, tādējādi veicinot Iekšlietu ministrijas un nevalstisko organizāciju kopdarbību sabiedrības drošības jomā. Sadarbības memoranda mērķis ir veicināt sabiedrības drošības kā valsts pamatelementa attīstību, nodrošinot sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā, atbalstīt sociālās stabilitātes nodrošināšanai nepieciešamo interešu līdzsvarošanu, sekmējot efektīvu un sabiedrības interesēm atbilstošu valsts pārvaldi.

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ