Sabiedrības drošību var veicināt iesaistot policijas palīgus

22.07.2009

Salīdzinot ar aizvadītā gada pirmo pusgadu, 2009.gada pirmajos sešos mēnešos ievērojami samazinājies reģistrēto sevišķi smago noziedzīgo nodarījumu skaits. Sevišķi smago noziegumu skaits pusgada griezumā mazinājies par vairāk nekā 64%, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) informācijas centra statistika. Analizējot noziedzīgo nodarījumu dinamiku un salīdzinot to ar aizvadītā gada pirmo pusgadu jāsecina, ka vērojamas svārstības gan palielinoties, gan arī samazinoties noziedzīgo nodarījumu skaitam.


“Gribu noraidīt bažas, kuras, apspriežot policijas rīcībspēju, tiek paustas publiskajā telpā”, norāda Iekšlietu ministre Linda Mūrniece. “Valsts policijas darbinieki spēj nodrošināt kārtību un iedzīvotāju drošību mūsu valstī, neraugoties uz ārkārtīgi saspringto finansējuma situāciju. Mūsu uzdevums ir no radikāli cita skatu punkta raudzīties uz iekšlietu sistēmas darbu un atcerēties, ka policijas reģionālā reforma ir process, kas palīdzēs pilnveidot policijas darbu,” uzsvēra L. Mūrniece.

Valstī notiekošās ekonomiskās pārmaiņas un dzīves līmeņa pazemināšanās sev nes līdzi arī zināmu noziedzīgo nodarījumu fonu, tomēr nevar apgalvot, ka noziegumu skaits strauji pieaugtu. 

“Jau iepriekš ar ministrijas atbalstu ir radīta tiesiskā bāze, lai Valsts policiju, viņu darbā, atbalstītu policistu palīgi un šis ir brīdis, lai aktivizētu palīgu darbu,” piebilda L. Mūrniece.

Policijas palīgi, darbojoties VP darbinieku uzdevumā, var sniegt palīdzību vadošajam VP darbiniekam, policijas darbību regulējošajos normatīvajos aktos noteikto pienākumu izpildē, veicot tehniskus vai organizatoriskus uzdevumus. Pašlaik VP sastāvā darbojas 128 policijas palīgi.  Likums par Par policiju nosaka, ka par policijas darbinieka palīgiem var būt Latvijas Republikas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 20 līdz 65 gadiem, kuri, ņemot vērā viņu personiskās īpašības, ir spējīgi brīvprātīgi palīdzēt policijas darbiniekiem.

Jau vairākkārt minēts, ka diskutējot par sadarbību, sarunās ar Aizsardzības ministriju un IeM, panākta konceptuāla vienošanās par to, ka reģionos kā drošības balsts būtu izmantojami arī Zemessardzes spēki – cilvēki, kuri zina un pārvalda savu tuvāko novadu specifiku.

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ