Mūrniece: Dienesti profesionāli novērsa katastrofu

24.07.2009

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece kategoriski noraida publiskajā telpā izskanējušos apgalvojumus par iekšlietu sistēmas dienestu novēlotām vai nepilnīgām darbībām, novēršot eksplozijas draudus.


“Mūsu dienesti profesionāli novērsa katastrofu, darbinieki, kuri mūsu nabadzīgā budžeta dēļ nebija pilnībā ekipēti, veica savu darbu, evakuējot iedzīvotājus un lokalizējot katastrofas cēloņus,” uzsver L.Mūrniece.

Iekšlietu ministrijā (IeM) un atbildīgajos dienestos tiks precīzi analizēta notikumu gaita vakardien fiksētajā tehnogēnajā katastrofā Rīgas ostā, Kundziņsalā, "Baltijas konteineru terminālī", taču Iekšlietu ministrijai nav pamata apšaubīt to, ka katastrofas gadījums ticis risināts profesionāli. Ir dots rīkojums Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem ar iesaistīto institūciju speciālistiem veikt situācijas analīzi un pašu darba, kā arī sadarbības procedūru izvērtēšanu, jo notikušais būs laba pieredze un “mācību stunda” iekšlietu sistēmas speciālistu tālākajā darbā. Informācija tiks apkopota VUGD, vēlāk rīkojot kopēju dienestu sanāksmi. Tāpat pēc šīs informācijas tiks apzināti katastrofas novēršanas izdevumi un radītie zaudējumi, kurus Iekšlietu ministrija pieprasīs atlīdzināt katastrofas izraisītājiem.
 
Katastrofas novēršanu tieši vadīja VUGD priekšnieks, ģenerālis Ainars Pencis. Atbilstoši izvērtējot situāciju un apdraudējuma riskus, viņš pieņēma lēmumus, kas ļāva novērst sprādzienbīstamību termināļa teritorijā. Apzinot reālās situācijas attīstības gaitu un savlaicīgi paredzot iespējamās secīgās darbības sprādziena gadījumā, preventīvi tika informētas arī medicīnas iestādes un citi dienesti.

L.Mūrniece uzskata, ka jānoraida mediju telpā izskanējusī informācija par nepieciešamību izmantot iedzīvotāju informēšanai trauksmes signalizācijas sistēmas. Lai gan pastāv iespēja tās darbināt katru atsevišķi vai ierobežotā teritorijā, piemēram, Rīgas pilsētā, pašā Kundziņsalas teritorijā nav šādas apziņošanas sistēmas. Lai neradītu iespējamu paniku tuvu esošajos, bet tieši neapdraudētajos pilsētas mikrorajonos, tika pieņemts lēmums veikt iedzīvotāju apziņošanu, uzrunājot viņus personīgi, kad pieauga iespējamais sprādzienbīstamības risks. Jāatzīmē, ka lēmums par evakuāciju tika pieņemts kā preventīvs līdzeklis, lai pilnībā izslēgtu jebkādu risku Kundziņsalas iedzīvotāju dzīvībai.

Iekšlietu ministre vēlas uzsvērt, ka gan VUGD, un Valsts policijas vadība šai situācijā rīkojās adekvāti, veicot nepieciešamās darbības, lai netiktu apdraudēti pilsētas iedzīvotāji. Jautājums par VUGD priekšnieka demisiju, kuru publiskajā telpā izvirza atsevišķas personas, netiek apspriests!

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv  


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ