Policijas darbinieki aizturējuši uzbrucējus, kuru laupīšanas mēģinājuma laikā tika nogalināta degvielas uzpildes stacijas operatore.

27.07.2009

Šā gada 24.jūlijā 20 minūtes pēc pusnakts Tukuma rajonā, Vānes pagastā, degvielas uzpildes stacijā „AIVA” tika izdarīts laupīšanas mēģinājums pielietojot šaujamieroci. Uzbrukuma rezultātā noziedznieki ar šaujamieroci  ievainoja uzpildes stacijas operatori, 1972.gadā dzimušu sievieti, kura no gūtā ievainojuma mira. Par šo faktu, 2009.gada 24.jūlijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta.3.daļas  (Par laupīšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi laupīšanu vai izspiešanu vai nodarbojusies ar bandītismu, vai izdarījusi gaisa vai ūdens transportlīdzekļa sagrābšanu, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par narkotisko, psihotropo, stipri iedarbīgo, indīgo vai radioaktīvo vielu, sprāgstvielu, šaujamieroču vai munīcijas laupīšanu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.)


Veicot operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksu Tukuma policijas pārvaldes kriminālpolicijas darbinieki sadarbībā ar Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2.nodaļas darbiniekiem tās pašas dienas vakarā  par šī nozieguma izdarīšanu, noskaidroja un aizturēja divas, agrāk sodītus vīriešus, dzimušus  1945. un 1970.gadā. Abi aizturētie ir jau vairākas reizes sodīti par zādzību un laupīšanu izdarīšanām. Ieslodzījuma vietās katrs kopumā pavadījuši attiecīgi 20 un 17 gadus. Tālākā izmeklēšanā tika noskaidroti un nākamās dienas rītā arī aizturēti pārējie laupīšanas mēģinājuma līdzdalībnieki. Tie izrādījās arī agrāk vairākas reizes par zādzību un laupīšanu izdarīšanu tiesāts 1982. gadā dzimis vīrietis un agrāk vienreiz tiesāts 1987. gadā dzimis vīrietis. 

2009.gada.26.jūlijā Dobeles rajona tiesa visiem aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Izmeklēšana turpinās un policijas darbinieki šobrīd noskaidro, vai minētās personas nav saistītas arī ar citām pēdējā laikā Latvijā izdarītajām laupīšanām gan degvielas uzpildes stacijās, gan tirdzniecības vietās.

Sagatavoja:

Ieva Rekšņa
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
priekšniece
Tālr.67075088
Mob.tālr.29130397
ieva.reksna@vp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ