Ražotāju nosauktās adreses policijai izrādās jau zināmas

27.07.2009

Lielākā daļa no nelegālā alkohola tirdzniecības adresēm, ko savā vēstulē iekšlietu ministrei Lindai Mūrniecei norādījusi Latvijas Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība „ARTA”, jau iepriekš bijušas policijas redzeslokā, taču vairākās vietās izdevies arī konstatēt jaunas nelikumības un vainīgās personas saukt pie atbildības.


Valsts policijas sagatavotajā atbildes vēstulē Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienībai „ARTA” norādīts, ka policijas darbinieki rūpīgi pārbaudījuši ikvienu no nosauktajām 45 adresēm un vairākās izdevies konstatēt gan nelikumīgi ražota alkohola tirdzniecību, gan izņemtas nelegāli Latvijā ievestas cigaretes, kas tirgotas ar citu valstu akcīzes markām. Tā, piemēram, kādā veikalā Elvīras ielā, Rīgā, policisti pārbaudes laikā konstatējuši ne tikai nelikumīgi ražota alkohola glabāšanu, bet veikalā atrastas arī cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes marķējumu. Tāpat līdzīgi pārkāpumi atklāti arī Rīgas Centrāltirgū, Āgenskalna un Matīsa tirgos, kā arī Daugavpils tirgū un citur, taču kopumā adrešu pārbaude būtiskus pārsteigumus policistiem nav nesusi, jo lielākā daļa no vēstulē nosauktajām adresēm jau iepriekš bija iekļauta policijas uzraugāmo un kontrolējamo nelegālā alkohola iespējamo tirdzniecības vietu sarakstā. Piemēram, kāda vēstulē norādītā māja Bolderājā policijas redzeslokā saistībā ar nelegālā alkohola tirgošanu ir jau kopš 2001.gada, un pēdējo divu gadu laikā pret saimniekiem uzsākti 12 administratīvo pārkāpumu procesi, kā arī divi kriminālprocesi par nelikumīgu alkoholisko dzērienu tirdzniecību un uzņēmējdarbības veikšanu bez atļaujas. Citā adresē Rīgā, Platā ielā, pēdējo divu gadu laikā uzsākti jau 7 administratīvie procesi un ierosināti divi kriminālprocesi par nelegālā alkohola tirgošanu.

„Pēc šiem rezultātiem redzams, ka Valsts policijai ir labas iestrādes cīņai ar nelegālā alkohola tirgotājiem visā Latvijā, jo lielākā daļa no vēstulē minētajām adresēm ir kārtības sargātāju uzraudzībā un arī iepriekš tur gan veiktas pārbaudes, gan konstatēti pārkāpumi. Tāpēc negribu piekrist Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības vēstulē paustajam viedoklim, ka Latvijas tiesībsargājošie dienesti ir mazaktīvi šo nelegālo procesu ierobežošanā. Drīzāk jādomā par to, ka mūsu sodu sistēma diemžēl nav pietiekami efektīva, jo šie tirgotāji jau gadiem saņem sodus, bet tik un turpina savu pagrīdes darbošanos,” uzskata iekšlietu ministre L.Mūrniece.

Taču viņa atzinīgi novērtēja, ka sabiedrībai nav vienaldzīga šī problēma un nelegālā alkohola tirdzniecības apkarošana vairs nav atstāta tikai un vienīgi policijas rokās, bet arī paši alkohola ražotāji un tirgotāji ir ieinteresēti palīdzēt policijai ar sev pieejamo informāciju. Lai arī vairākās vēstulē norādītajās adresēs pārkāpumi šoreiz rīkotajās pārbaudēs netika konstatēti, tomēr informācija paliks policijas rīcībā un iecirkņu inspektori to varēs izmantot, plānojot turpmākās aktivitātes cīņai ar likumpārkāpumiem.

Kopumā policijas darbinieki apsekojuši un novērojuši 45 adreses gan Rīgā, gan arī Jūrmalā, Salaspilī, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Viļānos, Bauskā, Jēkabpilī, Madonā un Preiļos.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ