Nodrošinājuma valsts aģentūru vadīs Raimonds Bluķis

30.07.2009

Šodien, 30.jūlijā, iekšlietu ministre Linda Mūrniece parakstījusi rīkojumu par Raimonda Bluķa pārcelšanu Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) direktora amatā, līdz ar to tiek apturēts iepriekš izsludinātais konkurss uz šo vakanci.


Šāds lēmums pieņemts, lai Iekšlietu ministrijas sistēmā nodrošinātu labu pārvaldību un lai efektīvi izmantotu NVA atlīdzībai paredzētos valsts budžeta līdzekļus. Ierēdņa pārcelšanas rezultātā tiek atbrīvota viena no aģentūras direktora vietnieka amata vietām, kuru paredzēts ar šā gada 1.augustu likvidēt, tādējādi samazinot nodarbināto skaitu aģentūrā un būtiski ietaupot atlīdzībai paredzētos valsts budžeta līdzekļus.

R.Bluķis Iekšlietu ministrijas sistēmā strādā kopš 1998.gada un ir ilgstoši ieņēmis valsts sekretāra vietnieka amatu. Šā gada 15.maijā R.Bluķis tika pārcelts valsts aģentūras "Materiālās rezerves" direktora vietnieka amatā un kopš šā gada 1.jūlija, pēc aģentūras reorganizācijas, ieņem NVA direktora vietnieka amatu, vienlaicīgi pildot aģentūras direktora pienākumus. Paralēli tam R.Bluķis vadījis vairāku IeM pastāvīgi darbojošās komisijas un darba grupas.

L.Mūrniece norāda, ka R.Bluķis, esot NVA direktora pienākumu izpildītāja amatā, īsā laikā ir pierādījis sevi kā augsti kompetentu un spējīgu vadītāju, kurš izprot aģentūras darbu un saredz iespējas, kādā veidā optimizēt NVA darbību, ietaupot finanšu līdzekļus, tajā pat laikā nodrošinot efektīvu NVA funkciju izpildi.

Jau šobrīd, izvērtējot aģentūras darbību, tiek plānots samazināt 18 štata vietas, kā arī daļai strādājošo samazināt atalgojumu. Šis ir pirmais solis ceļā uz NVA darbības optimizēšanu un efektivitātes paaugstināšanu. Kopumā šā gada laikā, apvienojot valsts aģentūru "Materiālās rezerves" un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūru, kā arī īstenojot šobrīd plānoto darbības optimizēšanu, NVA darbinieku skaits samazināts par aptuveni 30%.

Uzziņai:
NVA galvenās funkcijas ir darbs ar valsts materiālo rezervju veidošanu, kā arī krimināllietu un administratīvo pārkāpumu lietu pierādījumu, izņemtās mantas un dokumentu glabāšana, realizācija vai iznīcināšana. Tāpat aģentūra ir atbildīga par IeM un tās padotības iestāžu rīcībā esošā īpašuma pārvaldīšanu, renovēšanu un būvēšanu, kā arī centralizēto iepirkuma procedūru veikšanu dienestu vajadzībām.

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ