04.08.2009

Ministru kabineta sēdē šodien, 4.augustā, pieņemts lēmums atteikt nodot privatizācijai divus valstij piederošus neapbūvētus zemes gabalus Vecumu pagastā, Viļakas novadā, jo šī zeme uzskatāma par pierobežas joslu un nepieciešama robežsardzei tās funkciju pildīšanai.


Kāda Rīgā dzīvojoša privātpersona iepriekš bija iesniegusi „Privatizācijas aģentūrā” iesniegumu par vēlmi privatizēt divus valstij piederošus neapbūvētus zemes gabalus Vecumu pagastā 14,2 un 14,5ha platībā, taču Iekšlietu ministrija, kuras valdījumā šī zeme atrodas, sagatavotajā rīkojuma projektā valdību rosināja abu zemes gabalu nodošanu privatizācijai nepieļaut, jo zeme nepieciešama robežsardzes tiešo funkciju veikšanai – Latvijas un Krievijas robežas uzraudzībai. Valdības rīkojuma projektā skaidrots, ka abi zemes gabali atrodas 12 metru joslā no valsts robežlīnijas, tāpēc tie uzskatāmi par pierobežas joslu, kas tiek izmantota patrulēšanai un citām darbībām, nodrošinot pienācīgu kārtību uz valsts robežas.

Valdības rīkojumu mēneša laikā no publicēšanas dienas oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā tiesu namā Rīgā, Antonijas iela 6.

Valsts robežas likums nosaka, ka robežas josla ir noteikta platuma zemes josla, kas piegulst valsts robežai, uz to attiecas valsts robežas režīms un ir aizliegta jebkāda saimnieciskā darbība.

Cita starpā, valdība šodienas sēdē nolēma arī ierakstīt Zemesgrāmatā uz valsts vārda Iekšlietu ministrijas personā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas izmantoto nekustamo īpašumu Rīgā, Ķengaraga ielā 3, kā arī VUGD Gulbenes brigādes depo būvi Gulbenē, Brīvības ielā 42.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ