Materiālu rezervju glabātāju uzraudzību plāno uzticēt VUGD

11.08.2009

Valsts materiālo rezervju glabāšanas, uzskaites, atjaunināšanas un izmantošanas uzraudzību turpmāk varētu uzticēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kuram būtu jākontrolē šo rezervju atbildīgie glabātāji. To nosaka šodien, 11.augustā, Ministru kabinetā izskatītie likumprojekti par grozījumiem Valsts materiālo rezervju likumā un Civilās aizsardzības likumā.


Saistībā ar strukturālajām reformām Iekšlietu ministrijā un tās padotības iestādēs, šogad būtiskas pārmaiņas skārušas līdzšinējo valsts materiālo rezervju atbildīgo glabātāju uzraudzītāju – valsts aģentūru „Materiālās rezerves”, kas tagad apvienota ar Iekšlietu īpašumu valsts aģentūru un veido jaundibināto Nodrošinājuma valsts aģentūru. Šī aģentūra arī turpmāk būs atbildīgā institūcija par valsts materiālajām rezervēm, taču, kā skaidro likumprojektu izstrādātāji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), atbilstoši Civilās aizsardzības likumā noteiktajam, jau šobrīd veic pārbaudes par civilās aizsardzības jomā konstatētajiem trūkumiem, līdz ar to dienesta speciālistiem ir nepieciešamās zināšanas attiecīgajā jomā un atbildīgo glabātāju uzraudzības nodošana viņiem ļautu šo uzdevumu izpildīt daudz efektīvāk.

Tāpat šodien valdībā skatītajā likumprojektā par grozījumiem Valsts materiālo rezervju likumā nav paredzēts turpmāk saglabāt tiesību normu, kas nosaka Nodrošinājuma valsts aģentūrai pienākumu veikt noslēgto glabājuma līgumu saistību izpildes uzraudzību. Līguma pušu saistību izpilde un kārtība ir noteikta noslēgtajā glabājuma līgumā, tāpēc par to izpildi ir atbildīgas pašas līgumslēdzējas puses un jebkādas pretenzijas lietderīgāk būtu risināt civiltiesiskā kārtībā, nevis papildus atrunāt Valsts materiālo rezervju likumā, uzskata likumprojekta izstrādātāji.

Valsts materiālās rezerves ir speciāli izveidots materiālo un finanšu resursu kopums, kuru izmanto katastrofu pārvaldīšanā iesaistītās institūcijas, ja to rīcībā esošie resursi ir nepietiekami reaģēšanas pasākumu veikšanai.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ