Misiju Kosovā nākamgad turpinās robežsardzes kapteinis Valdis Bikovskis

11.08.2009

Tā kā budžeta izdevumu samazinājuma dēļ iepriekš tika pieņemts lēmums Eiropas Savienības likuma varas misijā Kosovā (EULEX KOSOVO) turpmākajam periodam saglabāt tikai vienu Iekšlietu ministrijas ekspertu, valdība šodien, 11.augustā, vienojusies pagarināt dalības laiku Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centra priekšniekam (kinologam), kapteinim Valdim Bikovskim, kas amata pienākumus misijā pilda kopā ar savu dienesta suni Roxxi.


Viņam mandāts pagarināts līdz 2010.gada 12.oktobrim, un misijas turpināšanai šogad nepieciešamais finansējums 3831 lata apmērā tiks meklēts no neparedzētiem gadījumiem domātajiem līdzekļiem.

Kā vēstīts iepriekš, visiem desmit šobrīd misijā nosūtītajiem Latvijas ekspertiem mandāts beidzas šā gada otrajā pusē, tāpēc Iekšlietu ministrija bija saņēmusi ES Padomes Ģenerālsekretariāta lūgumu pagarināt mūsu valsts pārstāvju dalību likuma varas nodrošināšanas misijā arī nākamgad. Sarežģītās budžeta situācijas dēļ Ministru kabinets vienojās, ka dalības laiks misijā pagarināms tikai vienam ekspertam, bet pārējiem pēc termiņa beigām būs jāatgriežas atpakaļ Latvijā.

Eiropas Savienības misijas galvenais mērķis ir palīdzēt Kosovas tiesībaizsardzības iestādēm to darbā, tiecoties panākt stabilitāti un atbildīgumu, kā arī turpinot veidot un stiprinot gan neatkarīgu un daudznacionālu tiesu sistēmu gan arī daudznacionālu policijas un muitas dienestu. Šo iestāžu darbam jānorit bez politiskas iejaukšanās, ievērojot starptautiski atzītus standartus un Eiropas labāko praksi.

Sagatavoja:
Andrejs Rjabcevs
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas pārvaldes vecākais referents
tel.67219082, 26458928, andrejs.rjabcevs@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-2, Rīga, LV-1026


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ