gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Uzlabos informācijas apriti par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu

18.08.2009

Ministru Kabinets šodien, 18.augustā, atbalstīja grozījumus Ministru kabineta noteikumos saistībā ar nacionālās pretošanās kustības dalībnieku pabalstu izmaksu, kas paredz vienkāršot informācijas apriti starp valsts un pašvaldību institūcijām šajā jomā.


Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 30.augusta noteikumos Nr.646 „Noteikumi par pabalstu nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem” paredz vienkāršot informācijas apriti par statusu saņēmušajām personām, izslēdzot lieku starpposmu – Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (turpmāk – Pārvalde).

Līdzšinējā kārtība nosaka, ka pašvaldība, kura piešķīrusi personai nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu, nosūta ziņas ar šo personu Pārvaldei personas datu pārbaudei Iedzīvotāju reģistrā. Taču, tā kā šobrīd gandrīz visām pašvaldībām Iedzīvotāju reģistrs ir pieejams, ziņu nosūtīšana pārbaudei Pārvaldē vairs nav nepieciešama.

Tāpat līdz šim Pārvaldei 30 dienu laikā pēc statusa piešķiršanas vai atņemšanas bija jāinformē par to pabalstu izmaksātāju – Aizsardzības ministriju. Taču tā kā lēmumu par statusa piešķiršanu pieņem pašvaldības, grozījumos noteikts, ka Aizsardzības ministriju par statusa izmaiņām turpmāk informēs attiecīgā pašvaldība.

Pēc grozījumiem kļūs efektīvāka dokumentu un informācijas aprite un optimizēts valsts un pašvaldību resursu izlietojums.

Sagatavoja
Laura Karnīte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīdze preses un sabiedriskajos jautājumos
Tel. 67219185, mob. 29165007
laura.karnite@pmlp.gov.lv
www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ