Pārrunā ķīmiskās avārijas novēršanu Kundziņsalā

18.08.2009

Šā gada 17.augustā notika krīzes vadības padomes sēde, kurā tika izvērtēta atbildīgo dienestu rīcība novēršot ķīmisko avāriju Kundziņsalā, kas notika naktī uz 23.jūliju, kad "Baltijas konteineru terminālī" no konteinera ar bīstamu ķīmisku vielu sākās nekontrolējama reakcija, kuras dēļ notika ķīmiskās vielas noplūde.


Padome secināja, ka kopumā atbildīgie dienesti ir darbojušies pietiekami operatīvi, taču ir vairāki jautājumi, kuriem jāpievērš pastiprināta uzmanība. Tā piemēram, visām ministrijām ir jāturpina darbs pie savstarpējās sadarbības uzlabošanas. Tāpat nepieciešams veikt virkni izmaiņu likumdošanā par atbildīgo un iesaistīto dienestu darbu, kā arī izveidot transportējamo bīstamo kravu kontroles mehānismu.

Uzziņai: Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt valsts pārvaldes iestāžu saskaņotu rīcību valsts apdraudējuma pārvarēšanai.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ